Radim Sajbot: Černý den francouzských trojskokanů

Kladivářka Kateřina Šafránková sice byla zklamaná za čtvrté místo, ovšem co mají říkat Francouzi. Výprava ze Země galského kohouta chtěla dominovat v trojskoku a měla k tomu důvod, jenže zažila doslova černou sobotu, o jaké se jí ani nesnilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maskot ME v atletice do 23 let, Ostrava 2011 – pravěký lovec Atli | Foto: Mistrovství Evropy v atletice do 23 let, Ostrava 2011

Teddy Tamgho, hlavní hvězda šampionátu, halový mistr světa a držitel světového rekordu pod střechou v této disciplíně, měl mít na zlatou medaili pomalu rezervaci. Jenže zranění patří ke sportu stejně často jako tréninková dřina.

A to se přesně Tamghovi také stalo. Poraněný kotník mu nedovolil absolvovat ani jeden pokus. Zklamání a překvapení z nečekaného konce superfavorita bylo na všech frontách obrovské. A nejspíš překvapilo i Tamghovy trojskokanské kolegy z reprezentace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radim Sajbot: Černý den francouzských trojskokanů

Jak jinak si vysvětlit následné selhání Yoanna Rapiniera a Aboubacara Bamby, kteří místo aby zaplnili uvolněnou cestu k medaili, třikrát svorně přešlápli a se šampionátem se rozloučili.

Zklamaní a se sportovní potupou. Protože Francie měla v trojskoku brát medaile a místo toho se loučí bez jediného platného pokusu svých tří reprezentantů.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme