Renaud Lavillenie se představí na mítinku v Jablonci. V Česku se mu daří

Jedna z největších hvězd světové atletiky dorazila do Česka. Světový rekordman ve skoku o tyči Renaud Lavillenie je totiž hlavní postavou sobotního mítinku v Jablonci. Pro Francouze to bude poslední start před halovým mistrovstvím světa v americkém Portlandu. Do Česka se vrátil i díky pozitivním zkušenostem se zdejšími závody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světový rekordman ve skoku o tyči Renaud Lavillenie se zúčastní mítinku Jablonec Indoor Gala | Zdroj: ČTK

„Ano, jezdím sem rád. Mítink v Jablonci je velmi dobrá příležitost kvalitně si zazávodit a v České republice se mi vždycky dařilo,“ řekl Lavillenie Českému rozhlasu.

Francouzský tyčkař v roce třikrát vyhrál na Zlaté tretře v Ostravě a loni triumfoval na halovém mistrovství Evropy v Praze. „Takže jsem šťastný, že jsem zpět. Vím, že tady můžu skákat vysoko, a chci ukázat, že je Česko dobrým místem pro tyčku,“ glosoval Francouz svou českou bilanci po příletu na pražské letiště.

Lavillenie letos vede světové tabulky. Šestimetrovou hranici překonal v Clermont-Ferrandu na mítinku, který sám spoluorganizoval, a tak poznal vrcholné závody i z druhé strany.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jakub Marek mluvil se skokanem o tyči Renaudem Lavilleniem před jeho startem na mítinku v Jablonci

„Bylo to hodně náročné, dva tři měsíce před závodem jsem byl hodně vytížený. Zjistil jsem, že organizace takové akce není nic jednoduchého, ale stálo to za to,“ řekl Lavillenie.

„Během samotného závodního víkendu už to tak těžké nebylo. Nakonec jsem skočil 602 centimetrů, takže jsem byl hodně spokojený a měli jsme i skvělé ohlasy, takže chceme ten mítink pořádat i v příštích letech,“ vzpomínal tyčkař s úsměvem na dva týdny starý závodnický i organizátorský úspěch.

Soustředit se jen na olympiádu může být nebezpečné

Přestože několik elitních atletů vynechá halové mistrovství světa, které začne 17. března v Portlandu, pro něj neúčast na vrcholu ve Spojených státech nepřipadá v úvahu.

„Pro mě je nepředstavitelné, že bych šampionát vynechal, protože když každý den tvrdě trénujete, tak chcete závodit s nejlepšími. Pro mě je důležité bojovat o titul na mistrovství světa a soustředit se už teď na olympijské hry může být nebezpěčné,“ myslí si Lavillenie.

Rekordmana s historickým maximem v tyči, výkonem 616 centimetrů, uvidí čeští fanoušci v sobotu na mítinku v Jablonci. Jeho hlavní program začne v 19:30.

Jakub Marek, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme