Rivalita Rosolové s Hejnovou připomíná souboje Dvořáka a Šebrleho

V práci vám to možná jde a jste nejlepší. A když přijde někdo nový, předáváte mu zkušenosti. Jenže on se vám časem vyrovná, nebo vás dokonce přeroste, navíc to mezi vámi zaskřípe. Mohou spolu zůstat dvě silné osobnosti v jednom týmu? Zuzana Hejnová s Denisou Rosolovou už spolu v tréninku nespolupracují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Denisa Rosolová (vlevo), Zuzana Hejnová (uprostřed) a Kateřina Čechová svádí boj o první místo v republikovém závodě na 200 metrů | Foto: ČTK

Brankářská dvojka může nenávidět hlavního gólmana, pilot formule odmítne pustit týmového kolegu. Cyklista musí dřít na kapitána, i když by mohl sám vyhrávat. To jsou obecné příklady sportovní rivality. Několik konkrétních se dá najít také v atletice.

Diváci na republikovém mistrovství v Táboře hnali do cíle závodu na 200 metrů Zuzanu Hejnovou i Denisu Rosolovou. Na netradiční dvousetmetrové disciplíně dala jejich rivalita závodu náboj.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rivalita mezi Zuzanou Hejnovou a Denisou Rosolovou by se dala přirovnat k bývalým soubojům desetibojařů Tomáše Dvořáka a Romana Šebrleho

Dříve spolu trénovaly pod stejnou trenérkou, v témže klubu. Po olympiádě v Londýně se ale rozešly, podobně jako před dvanácti lety dvojice tehdy nejlepších desetibojařů světa. Roman Šebrle jako první desetibojař světa dosáhl součtu vyššího než 9000 bodů.

„Svěťák byl top závod. Byla obrovská motivace udělat to jako první právě před Tomášem. Za to jsem mu paradoxně taky hrozně vděčný. Třeba by se jinak ta motivace nenašla,“ říká Roman Šebrle, že mu přání porazit tehdejšího tréninkového partnera pomohlo k historickému zápisu.

Přiznává však, že i díky společné přípravě ve skupině s trojnásobným mistrem světa Tomášem Dvořákem byl tak dobrý. Ten s ním v tomto bodě souhlasil a dodal, že hecoval Šebrleho i v tom konkrétním závodě.

Šebrle s Dvořákem vládli vícebojařskému světu. Ale ne jako přátelé

Číst článek

„Byly tam vypjaté momenty, kdy mu to nešlo například v rozcvičení. Jak já si to pamatuju, tak jsme ho k tomu dokopávali, takže osobně to cítím tak, že na tom mám nějakou zásluhu,“ podotýká Tomáš Dvořák.

A tady to máte. I po deseti letech vnímají Dvořák se Šebrlem kritické situace každý jinak. V každém případě spolu ti dva nemohli dál fungovat stejně jako zmíněné atletky.

Tomáš Kohout, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme