Rudisha může na Diamantové lize překonat vlastní rekord

Nedávno skončené atletické mistrovství Evropy v Helsinkách přineslo celou řadu skvělých výkonů, vždyt česká výprava na něm vybojovala pět medailí. A dnes večer může těch vynikajících výkonů přibýt, pokud se atletům zadaří na mítinku Diamantové ligy v Paříži.

Veselý Vítěz(slav). Tento český atlet triumfoval na mistrovství Evropy v hodu oštěpem | Foto: Tereza Jelínková

Diamantové lize konkurují jiné akce, ale na blyštivosti jmen ve startovních listinách by se to nemuselo výrazně projevit. Je jasné, že někteří šampióni odpočívají, než začnou ladit formu na olympiádu, ale ti, kteří je zastoupili zase mají ohromnou motivaci, aby se prosadili a dali o sobě celosvětově vědět.

Co se týká Čechů, měl asi přesně takovou motivaci koulař Ladislav Prášil. Ten ale skončil už po třech pokusech, za 19,08 metru vybojoval sedmu příčku. Na druhou stranu oštěpař Vítězslav Veselý jistě nechce skončit jako čerstvý mistr Evropy skončit mezi poraženými.

00:00 / 00:00

O diamantové lize mluvili Tomáš Kohout a Tereza Jelínková

Z technických disciplín má velmi zajímavou startovní listinu skok o tyči mužů. Nechybí Francouz Lavillenie, ani Němci Otto, Mohr a Holzdepe, tedy nejlepší čtyři muži světových tabulek. Hodně se ale očekává od závodu na 800 metrů mužů.

Keňan David Rudisha už letos zaběhl čas pod 1:42, na šampionátu v Nairobi - tedy výše, než je Sněžka - to bylo 1:42,12. A údajně by tedy mohl atakovat svůj skoro dva roky starý světový rekord z Rieti. Kdyby se mu to povedlo, byl by první, kdo by rekord vylepšil právě na mítinku na St. Denis.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít