Ruská atletická federace vyměnila celé vedení, v čele stojí Šljachtin

Novým prezidentem Ruské lehkoatletické federace se stal Dmitrij Šljachtin. V novém vedení není nikdo z černého seznamu Světové antidopingové agentury WADA a Mezinárodní atletické federace. Důvodem radikálních změn jsou dopingové skandály ruských sportovců.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Šljachtin

Dmitrij Šljachtin | Zdroj: Reuters

Dmitrij Šljachtin a členové nového vedení Ruské atletické federace byli zvoleni na devět měsíců. Jejich hlavním úkolem je start ruských sportovců na letní olympiádě v Riu de Janeiru.

„Musíme vrátit lehkou atletiku na mezinárodní úroveň, obnovit důvěru Světové antidopingové agentury a zajistit účast všech našich chlapců a děvčat v mezinárodních soutěžích,“ řekl Šljachtin.

Dmitrij Šljachtin je mistrem sportu v lehké atletice, ministrem sportu Samarské oblasti a členem prezidentské rady pro rozvoj tělovýchovy.

Dopingový skandál v atletice - hlavní aktéři | Foto: Český rozhlas

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme