Ruská běžkyně Stěpanovová se ukrývá v Americe, odhalili hackeři

Neznámým hackerům se podařilo odhalit, kde se skrývá ruská sportovkyně Natalija Stěpanovová. Podle mezinárodní antidopingové agentury se jim podařilo nabourat do účtu běžkyně v systému sledování atletů. Stěpanovová, která s agenturou WADA spolupracovala na odhalení ruského dopingového skandálu, se nyní ukrývá v Severní Americe.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Julia Stěpanovová pomohla ruský doping odkrýt, do Ria ji ale MOV nepustí

Julia Stěpanovová pomohla ruský doping odkrýt, do Ria ji ale MOV nepustí | Zdroj: Reuters

Stěpanovová a její manžel Vitalij, který dříve působil jako antidopingový komisař, o dopingu v Rusku poprvé promluvili v roce 2014 v německém televizním dokumentu.

S mezinárodní agenturou spolupracovali i během vyšetřování před olympiádou. Přesto, že etická komise zakázala Stěpanovové právě kvůli dopingu závodit.

Mezinárodní dopingová agentura už přístup k účtu Stěpanovové omezila. Zároveň také požádala úřady o vyšetření útoku. K jiným účtům se podle tiskového mluvčího organizace WADA nikdo nedostal.

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme