Ruska Isinbajevová plánuje mateřskou pauzu, tyčce ale definitivně sbohem neřekla

Logo atletického mistrovství světa by se klidně dalo použít i na nějaký exhibiční závod s názvem Moskevská tyčka. Před schématickým nákresem věže Kremlu je silueta skokanky o tyči. I kdyby v pozadí nebyla ruská vlajka, podle vlajícího copu se dá poznat, že jde o Jelenu Isinbajevovou. Jednoznačný symbol letošního mistrovství světa v atletice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jelena Isinbajevová se raduje z letošního titulu mistryně světa | Zdroj: Reuters

Vůbec poprvé v historii prošlo organizátorům něco podobného. Ale tipuji, že to žádnému Rusovi nevadilo. Rozhodně ne těm, kteří byli na stadiónu. Jen sekunda zklamání se dala poznat, když Jelena Isinbajevová nepřekonala ve finále světový rekord 507 centimetrů. Ale to už bylo jedno, už byla jistou vítězkou, splnila tak slib, který dala po kvalifikaci.

„ Já to udělám, všechno, co je k tomu třeba,“ slibovala dopředu Isinbajevová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kohout upřesňuje informace o konci kariéry ruské tyčkařky Jeleny Isinbajevové

Tato žena vládla tyčkařkám už před devíti lety. Vyhrávala, co se dalo, na požádání lámala své vlastní světové rekordy. V Berlíně, na šampionátu v roce 2009 ale neskočila ve finále základní výšku a dál se trápila. Až si dala závodní pauzu. K návratu ji přemluvil trenér Jevgenij Trofimov. A její vděk je teď nezměrný. A diváků také. Isinbajevová se zalykala, když ji vyvolávali a pak dodala, že tento titul je pro ni nejdůležitější.

Kladivářka Králová do finále mistrovství světa neprošla

Číst článek

„Všechna vítězství od začátku až do roku 2009 jako by mi spadla do klína. Protože jsem nikdy nečelila porážkám, problémům, potížím. Všechno pro mě bylo snadné. Po roce 2009 jsem byla opravdu dole. Prohrála jsem všechno. Samozřejmě, mohla jsem skočit pár světových rekordů, ale na velkých soutěžích jsem prohrávala,“ vzpomínala ruská tyčkařka. Teď Jelena Isinbajevová asi zase na čas zmizí ze stadiónů. Ale popírá, že by se definitivně vzdala atletické kariéry.

„Musím něco říct. Novináři mě nepochopili přesně. Po světovém šampionátu neskončím. Řekla jsem, že si chci dát mateřskou pauzu a pak se pokusím vrátit. A budu bojovat o to, abych se co nejlépe ukázala v Riu. Když uvidím, že to nepůjde, oficiálně oznámím, že končím,“ upřesňuje informace o konci své kariéry Isinbajevová. Hned tak rychle se ale přeci jen to tyčkařského sektoru nevrátí.

Tomáš Kohout, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme