Šebrle po prohře s mladíkem očekává nárůst formy

Je mu osmatřicet let, úspěchů má tolik, že spočítat je všechny by zabralo opravdu hodně dlouhou dobu. Většina sportovců si v jeho věku užívá "zaslouženého důchodu". Vícebojař Roman Šebrle namísto toho stále dokazuje, že do starého železa ještě rozhodně nepatří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Šebrle | Foto: Tereza Jelínková

Naposledy se tak stalo na víkendovém mezistátním utkání ve vícebojích, kde se střetly osmičlenné týmy z České republiky, Velké Británie, Francie, Nizozemska a Španělska. České mužské kvarteto obhájilo loňské prvenství, bojovalo se ale také o individuální sedmibojařský triumf.

A právě k němu neměl Roman Šebrle daleko. Po prvním dnu závodů se držel na druhém místě, s pětapadesátibodovou ztrátou na vedoucího Adama Sebastiana Helceleta - a byl s tím naprosto spokojený. Před letošní sezonou totiž změnil přípravu, a proto očekával, že jeho výkon bude na začátku roku…

"… hodně syrový, hodně nevyběhaný a hodně zatažený. Mělo to tak být, ale ne až tak moc zatažené, uvidíme, jak to bude dál," říkal Roman Šebrle.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Romanem Šebrlem natáčela rozhovor Tereza Jelínková

Přes syrový výkon si ale i v neděli držel druhou příčku a zejména to, co předvedl v závěrečné disciplíně, kilometrovém běhu, zvedlo diváky i reprezentačního trenéra Tomáše Dvořáka z tribuny. Dlouho se držel v zadní části pole, v posledním kole ovšem nasadil tempo a dokončil závod jako třetí.

"Nic mě nemotivovalo, mně se prostě běželo dobře. Hodně jsem toho naběhal v listopadu v Americe, takže jsem čekal, že by ten kilák nemusel být špatný. Jen jsem ho pomalu rozběhl… doběhl bych snad ještě pětistovku," oddechoval Šebrle na masážním lehátku.

"No fakt, mně se běželo neskutečně, asi ne tak rychle, ale běžel bych. Tak jsem to ještě dotáhnul," těšilo osmatřicetiletého atleta. I díky tomuto výkonu si udržel konečnou stříbrnou příčku, a kdyby ho nelimitovalo bolavé koleno, možná by kov nejcennější Adamu Helceletovi vyfouknul před nosem.

Tuhle možnost bude mít už za čtrnáct dní, kdy se mimo jiné i s tímto nadějným dvacetiletým mladíkem potká na vícebojařském mistrovství republiky. Předpokládá přitom, že forma by mu měla jít do té doby nahoru.

"Určitě to vylítne, teď jde o to, o kolik. Zatrénoval jsem daleko víc, ale nevadí mi to - buďto mi to vyběhne tak, že budu někde na hranici kvalifikace do Turecka, nebo mi to nevyběhne. Já i přesto vím, že jsem prostě za tři roky trénoval nejvíc a že to vyběhne v létě. Pokud se nezraním," neskrývá Roman Šebrle, že by se nebránil ani účasti na březnovém mistrovství světa v Istanbulu a že by se velmi rád podíval i na olympiádu do Londýna. Byla by to už jeho čtvrtá.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme