Šebrle prezentoval Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Odznak všestrannosti olympijských vítězů, tak se jmenuje atraktivní pohybový program, který pro žáky pátých až devátých tříd základních škol připravili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šeberle. Druhý jmenovaný dnes se svým projektem zavítal přímo mezi sportovní dorost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

podpis R. Šebrleho | Foto: Archiv ČRo

Aplausem přivítala světového rekordmana v desetiboji Romana Šeberleho zhruba stovka žáků Zakladní školy se sportovním zaměřením ve Vladisvostocké ulici v Praze 10. Olympijský vítěz z Atén je jedním z autorů Odznaku všestrannosti olympijských vítězů a před dětmi se netajil tím, že s Robertem Změlíkem chtěli navázat na tradici odznaků zdatnosti, které oba ve svých školních letech plnili.

,,Vím, že jsem vždy chtěl zlatý odznak, a proto jsem závodil naplno. Na škole ho měl jediný člověk a já byl druhý, kdo ho získal. Přál bych si, aby Odznak všestrannosti olympijských vítězů se tomu vyrovnal a možná i překonal, aby do škol přidal soutěživost," říká Roman Šeberle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šebrle prezentoval Odznak všestrannosti olympijských vítězů

,,Sport je jedna z nejlepších cest životem, učí respektu, takže si myslím, že sportovec na jakékoliv úrovni je výborně připravený pro život. Pru tuto počítačovou dobu je to to nejlepší, co mohlo vzniknout."

Program obsahuje dvanáct disciplín, z nichž si malý sportovec vybere deset a v každé mu bude jeho výkon obodován. Pokud dosáhne výsledný součet určité hodnoty, obdrží bronzový, stříbrný, zlatý nebo diamantový odznak.

Hranice jak pro světový rekord

Mimochodem v patnácti letech potřebuje mladý sportovec na diamantový dosáhnou 9026 bodů, tady navlas stejný součet, jaký je světový rekord v desetiboji. Přesně tohle Roman Šeberle mladým sportovcům vysvětloval a oni hltali každé jeho slovo.

,,Je to veliká pocta, potkat se tváří v tvář s Romanem Šebrlem. Je to nejlepší desetibojař, jakého znám," jásá čtrnáctiletý Lukáš hrající pozemní hokej. On i desítky dlaších zasypali během besedy svůj idol mnoha dotazy na minulost i na budoucnost.

,,Je to příjemné, děti se ptají, zajímají se, a besedy jsou tak příjemným zpestřením," pochvaloval si Šebrle.

Ještě dlouhé minuty po skončení besedy se pak nejlepší desetibojař historie podepisoval na vše, co mu jeho posluchači nastavili pod lihovou fixu. V sále nebylo jediného, který by se do plnění Odznaku všestrannosti olympijských vítězů nechtěl zapojit.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme