Šebrle získal v sedmiboji ME bronz, Ptáčníková 4., Holuša 5.

Český atlet Roman Šebrle získal v sedmiboji mistrovství Evropy v Paříži bronzovou medaili. Zlato vybojoval v hale Bercy Bělorus Andrej Kravčenko, stříbro získal Francouz Nadir El Fassi. Pro šestatřicetiletého Šebrleho to je už šestá medaile na halovém mistrovství Evropy. Těsně pod medailovými pozicemi skončila tyčkařka Jiřina Ptáčníková. Běžec Jakub Holuša byl na 1 500 metrů pátý.

Desetibojař Roman Šebrle hází diskem na mítinku v Krupce.

Desetibojař Roman Šebrle hází diskem na mítinku v Krupce. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Do čela průběžného pořadí poskočil po šesté disciplíně, skoku o tyči, poskočil Bělorus Kravčenko, který nasbíral už 5406 bodů a je na nejlepší cestě za titulem mistra Evropy. O tyči zdolal 520 centimetrů. Na třetí pozici je po skoku o tyči Nizozemec Eelco Sintnicolaas, který na Šebrleho ztrácí pouhých 29 bodů. Čtvrtý Francouz Nadir El Fassi má na českého reprezentanta ztrátu 37 bodů.

V závěrečném běhu na tisíc metrů byl nejrychlejší domácí Nadir El Fassi, který se posunul na celkové druhé místo. Šebrle byl v cíli za 2:42,72 a setiny jsou v tomto případě velmi důležité. Čas 2:40,44 totiž měl Nizozemec Eelco Sintnicolaas, který atakoval Šebrleho třetí pozici. Nakonec skončil v národním rekordu o tři body za českým atletem.

00:00 / 00:00

S Romanem Šebrlem mluvil po závodě Petr Souček

,,Byl to přesně takový běh, jak jsem ho očekával. Prvních dvě stě metrů v pohodě a posledních čtyři sta strašně, ale strašně bolelo - už bych neuběhl ani metr," říkal v cíli Šebrle, ,,ani jsem nevěřil, že to ještě ubojuju. Po prvním dnu bylo jisté, že medaili bude mít Kravčenko, protože má výborný skok o tyči. Pak záleželo, kolik překoná v tyčce El Fassi, když dal pět metrů, tak to bylo také jasné, protože já pod minutu čtyřicet ve svém věku už nedám. Říkal jsem si, nechám ho utéct o deset, patnáct metrů a budu to držet. A když jsme doběhli do konce předposledního kola, tak jsem věděl, že to musím udržet, navíc on tam ještě nastoupil... Ty krásko, ani metr už bych nedal!"

Naopak spokojený byl Šebrle spokojený se zbylými běhy. ,, Naopak dálka byla krátká, to mi nevyšlo, a neměl jsem štěstí ve výšce. Ale to zas bylo v konci patnáctistovky, protože tři body - to je než lusknete prsty," narážel na odstup od čtvrtého Nizozemce.

,,Doufám, že jsem tím dokázal, že ještě neptařím do starého železa," smál se pak před novináři.

Blízko medaili byla i tyčkařka Jiřina Ptáčníková, která si vyrovnala výkonem 460 centimetrů osobní rekord. Vzhledem k čistému zápisu si do 460 centimetrů držela dělenou třetí příčku. Ovšem 460 centimetrů vynechala Polka Anna Rogowská, která na předchozí výšce chybovala. Další postupnou hranici ale na rozdíl od Ptáčníkové překonala a odsunula Češku na dělené čtvrté místo.

Holuša si v běhu na 1 500 metrů dlouho držel páté místo, v závěrečné rovince zrychlil, ale nakonec ho fotofiniš odsunul na konečné páté místo. Na medaili mu chybělo 9 setin sekundy. Přesto si Holuša v Paříži zaběhl letošní maximum na této trati.

Martin Charvát, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít