Skvělý úspěch sester Drahotových. Na MEJ si došly pro zlatou a bronzovou medaili

Závod na 10 000 metrů chůze na mistrovství Evropy juniorů ovládla dvojčata Drahotova. Talentovaná Anežka vybojovala první velkou medaili v kariéře a zvítězila v čase 44:15,87, kterým vylepšila vlastní český rekord z minulého roku. Její setra Eliška si v italském Rieti došla pro třetí místo. Výkon 44:45,27 je také novým osobním maximem.

Sportoviště, atletika, stupně vítězů (ilustr. foto)

Sportoviště, atletika, stupně vítězů (ilustr. foto) | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

Brzy osmnáctiletá Anežka Drahotová se od startovního výstřelu ujala první pozice a postupně setřásla i favorizované Rusky. O šest vteřin pomalejší Oksana Goljatkinová získala stříbrnou medaili. Naděžda Leontěvová skončila čtvrtá.

Největším úspěchem vítězné chodkyně bylo doposud šesté místo z předloňského mistrovství světa do 17 let. Česká republika se ze zlata z juniorského šampionátu raduje po šesti letech, kdy v Hengelu ovládnul 3000 metrů překážek stříbrný půlkař z halového mistrovství světa 2012 Jakub Holuša.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít