Smutný oštěpař Veselý se ve finále OH nesrovnal s technikou a tlakem

V kvalifikaci předvedl nejlepší letošní výkon a zároveň svůj osobní rekord. V samotném finále ale oštěpař Vítězslav Veselý podobně dlouhý hod nepřevedl a nakonec skončil čtvrtý. Po závodu s ním mluvil Tomáš Kohout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oštěpař Vítězslav Veselý skončil na olympijských hrách v Londýně čtvrtý, ve finále hodil 83,34 metru, o pět méně než v kvalifikaci | Zdroj: Reuters

Vítězslave, přišel jste do mixzóny s takovým hořkokyselým úsměvem. Čtvrté místo na OH je pěkné, ale vy jste chtěl asi víc, že?

Čtvrté místo je pěkné. Co k tomu víc, říct. Možná bych ho před sezonou bral, ale jak se sezóna vyvíjela tak ne. Když si vezmu tenhle závod, kolik se hodilo, kdybych to věděl předtím tak bych si věřil ještě víc, ale dopadlo to takhle. Je to oštěp. Rozhoduje ten den, kdy máte aspoň ucházející timing. Zatím si stojím za tím, že formu mám pořád. Hold jsem měl špatný den, kdy jsem se do pokusů nemohl trefit. Už při rozhazování jsem cítil, že zkracuji ruku. Nedokázal jsem čekat na dlouhou ruku a v závodě se to jen potvrdilo.

83,34 metru. Čím to? Co je to ten timing? To jste tak strašně chtěl až nešla skloubit technika, síla a všechno ostatní?

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor bramborového oštěpaře Vítězslava Veselého s Tomášem Kohoutem

Projevuje se tam všechno. I to když je člověk ve stresu a není uvolněný. Třeba v kvalifikaci jsem si na to počkal a střelilo to. Dnes jsem to uspěchal, navíc mi hůř fungovaly nohy. V té rychlosti se tělo nastaví jinak a oštěp nechytíte tak, jak by bylo potřeba. Zkrátí se dráha takže působení na oštěp je kratší a i když do toho dáte největší ránu, tak oštěp sice vyletí, ale nedolatí tam, kam by měl.

Létalo Vám to strašně vysoko a i proto tak brzo padalo. Navíc jste snad při každém pokusu měl protivítr. Dá se to nějak pohlídat nebo prostě záleží na tom jak foukne?

Vítr tady zase nehrál takovou roli. Pokud bych aspoň jeden hod hodil ucházejícím způsobem, tak bych mohl mít i protivítr. Na tréninku jsem i do daleko většího protivětru hodil dál než dnes. Je to všechno o technice. Nevím čím to bylo, ale asi chtěním a špatnou technikou.

Kdy může přejít zklamání a změní se v to, být rád, za to, že jste čtvrtý na olympiádě?

Může to být třeba docela rychlé. Člověk tu šanci měl, ale nevyužil jsem ji. Je to za mnou a uvidíme. Snad nebudu propadat žádné skepsi a depresi. Za týden už jsou další závody. Tak se pokusím tu formu prodat tam.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme