Špotáková: Atleta roku chci vyhrát i za rok

Popáté v řadě získala titul Atlet roku oštěpařka Barbora Špotáková. Opět slavila v pražském hotelu Ambassador, zase v podobném duchu večera. Přesto se drobné odchylky od jejích předchozích vítězství daly najít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková s moderátory Atleta roku Monikou Absolonovou a Alešem Hámou | Zdroj: ČTK

Barboře Špotákové poprvé jako vítězce zazpíval moderátor Dvojky Českého rozhlasu - Mistr Karel Gott. Nejspíš vůbec poprvé strávila celý galavečer ve slavnostní róbě, ani na moment na sobě neměla uniformu Armády České republiky. Ale tomu, že její série trvá, se divila podobně jako před rokem.

"To je šílený. Hlavně to, jak to letí, je šílený. To kdyby mi někdo řekl, tak bych si myslela, že se zbláznil. To je šílený, jak se to všechno valí a jak se takhle dlouho daří. To bych si nepředstavila nikdy, nikdy," říkala Barbora Špotáková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejen o ocenění Atlet roku mluvil s Barborou Špotákovou Tomáš Kohout

A opět potvrdila, že jejím plánem je vyhrát ještě v roce 2012: "Doufám, že vydržím ještě do příštího roku. To je pro mě teď největší přání."

Ale když už jsme byli u těch rozdílů - pokračujme vizáží. Barbora Špotáková skutečně působila jako dáma. Nejen modrými šaty, ale i účesem, který měl daleko k obvyklé rozevlátosti.

"Mám takové decentnější období, takový klid, asi decentnější období. Ono je potřeba někdy udělat rebelku, střídat to podle nálad," dostává se k dalším rozdílům Barbora Špotáková.

Tím podstatnějším je fáze přípravy, na novou sezónu. Zatím ještě ani nedošlo na dřinu úvodu tréninku, jindy obvyklou pro začátek listopadu. Relax - to slovo to vystihuje.

"Sice jsem měla opravdu volno, ale že bych třeba spala do jedenácti, to jsem ani jeden den neudělala. Vždycky jsme vstávali v sedm, šli jsme se proběhnout, a to i na dovolené. Hráli jsme tenis, beachvolejbal, pak jsme si pořídili nové štěně, se kterým jsem běhala po Jizerkách. Takovýmhle způsobem - to, co mě nejvíc baví, pořád aktivně, ale ne řízeně a ne v posilovně," usmála se Špotáková.

Tomáš Kohout, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme