Špotáková byla na Diamantové lize v Londýně druhá, Hejnová čtvrtá

Pouze Němka Christina Obergföllová hodila dál, než česká oštěpařka Barbora Špotáková. Na mítinku Diamantové ligy v Londýně skončila světová rekordmanka druhá, další Češka Jarmila Klimešová šestá. Mezi překážkářkami na 400 metrů připravila jedna ze soupeřek Zuzaně Hejnové hned dvojitou porážku.

Anketa Sportovec roku 2010 - Barbora Špotáková, atletika, hod oštěpem

Anketa Sportovec roku 2010 - Barbora Špotáková, atletika, hod oštěpem | Foto: Vojtěch Bureš | Zdroj: Český rozhlas

Kaliese Spencerová z Jamajky, to je ta žena, která nejenže závod v Londýně na 400 metrů překážek vyhrála, ale také o 50 sekund překonala dosavadní maximum Hejnové. To nové letošní maximum má hodnotu 52,79 sekundy.

Pro Hejnovou to byla druhá porážka v této sezóně ze šesti startů a časem 54,74 sekundy stanovila svůj vůbec nejhorší v tomto roce.

To Špotáková hodila oštěp do vzdálenosti 66 metrů a 41 centimetrů a na vítěznou Němku ztratila 33 centimetrů.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít