Špotáková byla vyhlášena nejlepší atletkou září, pomohl jí nejdelší hod sezony

Česká oštěpařka Barbora Špotáková byla podruhé v tomto roce vyhlášena atletkou měsíce. Díky nejdelšímu hodu sezony a jasnému vítězství na Kontinentálním poháru porazila polskou kladivářku Wlodarczykovou a francouzskou dálkařku Lesuerovou. Mezi muži vyhrál Estonec Kanter.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková | Foto: Filip Jandourek

Třiatřicetiletá Barbora Špotáková během zářijových závodů navázala na srpen, kdy poprvé v životě vyhrála mistrovství Evropy. Během srpna nejprve ovládla finále Diamantové ligy v Bruselu, kde předvedla nejdelší výkon roku. Pouze o jediný centimetr jí odolala hranice 68 metrů.

O téměř dva metry zvítězila závodnice pražské Dukly také Kontinentální pohár. Jde už o druhé vítězství v anketě v tomto roce. Poprvé triumfovala v červnu.

Na druhém místě se umístila čerstvá světová rekordmanka v hodu kladivem, Polka Anita Wlodarczkyková, třetí v ženské části ankety Evropské atletické asociace skončila dálkařka Eloyse Lesueurová z Francie za výkon 6 metrů a 66 centimetrů při v posledním kole Kontinentálního poháru.

Mezi muži ovládl anketu pětatřicetiletý estonský diskař Gerd Kanter, který v září zvítězil v pěti ze šesti soutěží, do kterých nastoupil. Druhý byl ukrajinský reprezentant ve skoku do výšky Bogdan Bondarenko, třetí švýcarský běžec Kariem Hussein.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme