Špotáková, Hejnová i Maslák byli na mítinku Diamantové ligy v Oslu třetí

Tři třetí místa obsadili čeští atleti na mítinku Diamantové ligy v Oslu. Na stupně vítězů vystoupili čtyřstovkař Pavel Maslák, Zuzana Hejnová v běhu na 400 metrů překážek a také oštěpařka Barbora Špotáková.

Zuzana Hejnová zvítězila na Diamantové lize v novém českém rekordu

Zuzana Hejnová zvítězila na Diamantové lize v novém českém rekordu | Zdroj: Reuters

Špotáková se zkraje sezony hodně trápila, v úvodních dvou závodech nepřehodila ani 60 metrů, ale v pondělí na Memoriálu Josefa Odložila se blýsklo na lepší časy výkonem 63,45. A v Oslu se světová rekordmanka opět zlepšila a od vítězství ji nedělil ani půlmetr.

Vyhrála Izraelka Marharyta Dorožonová v národním rekordu 64,56, nečekaná vítězka ostravské Zlaté tretry, druhé místo obsadila Jihoafričanka Sunette Viljoenová (64,36).

Dvojnásobný halový mistr Evropy Maslák také zatím nemá oslnivou formu a při Memoriálu Josefa Odložila se ve větru nedostal dokonce ani pod 46 sekund.

Tentokrát alespoň vylepšil svůj výkon z Eugene o 27 setin. Vítězný Steven Gardiner z Baham byl v cíli v osobním rekordu 44,64, Masláka porazil ještě Brit Matthew Smith-Hudson (45,09).

Hejnová dosáhla času 55,14 a za svým letošním maximem z Birminghamu zaostala o 14 setin. Závod vyhrála Jamajčanka Kaliese Spencerová, druhá česká běžkyně Denisa Rosolová byla pátá za 55,60.

Barbora Špotáková závod Diamantové ligy v Birminhamu nevyhrála | Foto: Reuters

„Jsem určitě ráda za třetí místo, i když čas jsem čekala lepší,“ řekla Hejnová.

„Trochu foukalo, ale jinak byly podmínky skvělé. Věřím, že můj čas přijde. Trénuji směrem k mistrovství světa, kde by to samozřejmě mělo být nejlepší. Teď si užívám, že jsem zpět a závodím s holkama, které žádnou pauzu neměly,“ prohlásila atletka, která se letos vrátila po skoro roční pauze zaviněné zdravotními problémy.

Spencerová vyhrála všechny dosavadní závody prestižního seriálu a v Oslu předvedla letošní nejlepší světový výkon 54,15. Dosud byla v čele tabulek Adekoya Oluwakemiová z Bahrajnu, která byla o minulém víkendu ve Wuhanu o 16 setin pomalejší. Hejnovou jasně porazila ještě Američanka Georganne Molineová z USA (54,29).

Pavel Pavel Maslák v 5. dráze 3.flek,úplně stejný scénář jako Zuza Hejnova.Gratuluji oběma.

Posted by Dana Jandová on 11. červen 2015

Pokus o světový rekord v závodu na 5000 metrů v podání Genzebe Dibabaové ztroskotal na vodičkách, Etiopanka většinu závodu běžela sama a byl z toho výkon 14:21,29, což není ani nejlepší letošní světový čas.

Překvapením skončila soutěž výškařů, kde v konkurenci pěti mužů s osobními rekordy přes 240 cm včetně Mutaze Essy Baršima z Kataru a Bohdana Bondarenka z Ukrajiny vyhrál Číňan Kuo-wej Čang výkonem 236 cm.