Špotáková na MS nepostoupila do užšího finále, Bába skončil sedmý

Oštěpařka Barbora Špotáková nenaplnila medailové ambice, se kterými jela na atletické MS v Pekingu. Výkon 60,08 metru stačil pouze na deváté místo, ze kterého se nedostala do užšího finále. Jaroslav Bába skončil ve skoku do výšky sedmý.

Barbora Špotáková bojuje ve finále MS v Pekingu

Barbora Špotáková bojuje ve finále MS v Pekingu | Zdroj: ČTK

V zamračeném závěrečném dni soutěží na MS se Barboře Špotákové nepovedlo navázat na výkon z kvalifikace, kde přehodila 65 metrů. První finálový pokus mířil na hranici 55 metrů a česká světová rekordmanka s výrazem střídajícím údiv a naštvání přešlápla. Druhý hod doletěl těsně pod 60metrovou hranici.

Pro postup do elitní osmičky, která absolvuje závěrečné tři pokusy, potřebovala česká favoritka přehodit 61 metrů, to se nepovedlo. Výkonem 60 metrů a 8 centimetrů skončila devátá.

Mistryní světa se stala 32letá Němka Kathrina Molitorová, která svým posledním pokusem vylepšila nejlepší letošní výkon na 67 metrů a 69 centimetrů. Na druhé místo odsunula domácí Chuej-chuej Lü, bronz získala Jihoafričanka Viljoenová.

Posledním českým zástupcem byl ve výškařském sektoru Jaroslav Bába, který na druhý pokus zdolal laťky ve výšce 225 i 229 centimetrů. Své letošní maximum nastavené 233 centimetrů od rychlé rozběhové dráhy Ptačího hnízda ale nepřekonal a skončil na sedmém místě.

Výškař Jaroslav Bába se ve finále proskákal až na skvělé sedmé místo s výkonem 229 cm.Jardo, GRATULUJEME!

Posted by Česká atletika on 30. srpen 2015

Zlato mezi výškaři vybojoval Kanaďan Derek Drouin, který v rozeskakování trojice závodníků překonal 234 centrimetrů. O druhé místo se dělí Ukrajinec Bohdan Bondarenko a Číňan Kuo-wej Čang.

Poslední zlato mistrovství získali Američané, konkrétně štafeta na 4x400 metrů, jejímuž závěrečnému úseku vévodi LaShawn Merritt. Druzí skončili běžkaři Trinidadu a Tobaga, na třetí místo se vmáčkl finišman Britů Martyn Rooney.

Česká výprava tak z Pekingu veze jedinou medaili, je jí zlato Zuzany Hejnové ze závodu na 400 metrů překážek.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít