Špotáková s Hejnovou vyhrály závod v Curychu i celou Diamantovou ligu

Česká běžkyně Zuzana Hejnová přidala k titulu mistryně světa i vítězství v celkovém pořadí Diamantové ligy. V Curychu ovládla závěrečný závod prestižního atletického seriálu a v celkovém hodnocení jasně předčila Jamajčanku Spencerovou. Náladu po nepovedeném MS si spravila Barbora Špotáková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová je znovu mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek

Zuzana Hejnová je znovu mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek | Zdroj: Reuters

Jedinou soupeřkou, která mohla Zuzanu Hejnovou připravit o podíl na diamantovém pokladu byla Kaliese Spencerová. Té se ale v posledních týdnech nedaří a doběhla čtvrtá. Celkově získala Češka 22 bodů, Jamajčanka pouze 12.

Na stadionu Letzigrung byla největší soupeřkou české mistryně světa Dána Sara Petersenová. 28letá blondýnka se s českou favoritkou držela až do cílové rovinky, poslední plůtky ale Zuzana Hejnová zvládla lépe a časem 54,47 potvrdila svůj triumf.

Kromě diamantu získá dvojnásobná vítězka i 40 tisíc dolarů, v přepočtu téměř milion korun.

Vedle Hejnové v Curychu slaví i Barbora Špotáková, která vyhrála hodem dlouhým 64 metrů a 31 centimetrů.

Na nedávném MS v Pekingu česká světové rekordmanka jen těsně překonala 60metrovou hranici, což nestačilo ani na postup do užšího finále. Při 4. sérii posledního představení oštěpařek ale dostala své náčiní za 64 metrů a závod vyhrála, stejně jako celé pořadí seriálu.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme