Špotáková s Hejnovou vyhrály závod v Curychu i celou Diamantovou ligu

Česká běžkyně Zuzana Hejnová přidala k titulu mistryně světa i vítězství v celkovém pořadí Diamantové ligy. V Curychu ovládla závěrečný závod prestižního atletického seriálu a v celkovém hodnocení jasně předčila Jamajčanku Spencerovou. Náladu po nepovedeném MS si spravila Barbora Špotáková.

Zuzana Hejnová je znovu mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek

Zuzana Hejnová je znovu mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek | Zdroj: Reuters

Jedinou soupeřkou, která mohla Zuzanu Hejnovou připravit o podíl na diamantovém pokladu byla Kaliese Spencerová. Té se ale v posledních týdnech nedaří a doběhla čtvrtá. Celkově získala Češka 22 bodů, Jamajčanka pouze 12.

Na stadionu Letzigrung byla největší soupeřkou české mistryně světa Dána Sara Petersenová. 28letá blondýnka se s českou favoritkou držela až do cílové rovinky, poslední plůtky ale Zuzana Hejnová zvládla lépe a časem 54,47 potvrdila svůj triumf.

Kromě diamantu získá dvojnásobná vítězka i 40 tisíc dolarů, v přepočtu téměř milion korun.

Vedle Hejnové v Curychu slaví i Barbora Špotáková, která vyhrála hodem dlouhým 64 metrů a 31 centimetrů.

Na nedávném MS v Pekingu česká světové rekordmanka jen těsně překonala 60metrovou hranici, což nestačilo ani na postup do užšího finále. Při 4. sérii posledního představení oštěpařek ale dostala své náčiní za 64 metrů a závod vyhrála, stejně jako celé pořadí seriálu.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít