Špotáková se na sezonu připravila sama. Na Zlatou tretru pojede nabuzená

Pro zkušenou oštěpařku Barboru Špotákovou bude letošní sezona hodně speciální. Dvojnásobná olympijská vítězka totiž v listopadu ukončila spolupráci s Janem Železným. A jak sama říká, ponese tak při startu do sezony na úterní Zlaté tretře v Ostravě svou kůži na trh.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková

Barbora Špotáková | Foto: Filip Jandourek

Na letošní sezonu jste se poprvé připravovala sama. Došlo k nějakým změnám?

Každá varianta má svoje, těžší to bylo v tom, že jsem se zpočátku musela naučit plánovat tréninkový program. Na druhou stranu jsem byla pánem svého času. To bylo zásadní v rozhodnutí, proč jsme ke změně sáhli. Budu se řídit podle syna Janečka a nebudu se muset tolik ohlížet na skupinu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S oštěpařkou Barborou Špotákovou mluvil o plánech na letošní sezonu reportér Jakub Marek

Jste kvůli změně před úterním startem do sezony na Zlaté tretře nervóznější?

Nervóznější určitě jsem. Je to můj první závod, což je vždycky náročnější, navíc jdu s kůží na trh. Je velkou motivací ukázat, že sama zvládnu trénovat. Jsem ráda, že jedu na Zlatou tretru takhle nabuzená.

Po mateřské dovolené se vrací Ruska Marija Abakumovová a Němka Christina Obergföllová, obě už závodily na Diamantové lize v Šanghaji. Sledovala jste jejich výkony?

Čekala jsem, že budou po výkonech lačnější. Nakonec vyhrála překvapivě Číňanka, holky nevypadaly tak nabitě, jak bych čekala. Třeba jim první závod nesedl, nebo za tím stála dlouhá cesta. Jsem připravená, očekávám, že budu muset v Ostravě hodit přes 65 metrů. Myslím, že jsem toho schopná.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme