Špotáková se těší na Memoriál Josefa Odložila, chce tam překonat letošní maximum z Říma

První letošní domácí start oštěpařky Barbory Špotátkové a zajímavý mužský souboj v běhu na 1500 metrů. To jsou hlavní dva taháky 23. ročníku Memoriálu Josefa Odložila. Tradiční mítink na pražské Julisce tak bude velkou příležitostí pro elitní české atlety, aby si zvedli sebevědomí po ne zrovna ideálním začátku olympijské sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková | Foto: Filip Jandourek

Před dvěma lety si Jakub Holuša vylepšil právě v hlavní disciplíně Memoriálu Josefa Odložila osobní rekord, když skončil na trati 1500metrů druhý v čase 3 minuty 36 celých 32 setin sekundy.

Naprosto stejně rychle uběhl 3 a tři čtvrtě kola na letošní Zlaté tretře její vítěz a objev aktuální sezony Filip Sasínek a Holuša věří, že mu domácí konkurence pomůže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oštěpařka Barbora Špotáková se dnes poprvé ukáže domácímu publiku po zlomenině nohy. Na Memoriálu Josefa Odložila chce překonat své letošní maximum z Říma

„Já jsem tady byl X let sám a vím, že mě tady nikdo neohrožuje. Pak přijdu na soutěž a třeba stres a nervozita je jiná, protože teprve tam vím, že tam jsou kluci, kteří mě mohou porazit,“ přiznává.

Oba čeští elitní mílaři tak půjdou do dnešního souboje s velkým očekáváním. Sasínek bude chtít pokořit limit pro olympijské hry v Riu, ke kterému mu v Ostravě chybělo 12 setin, Holuša by rád napravil nepovedený úvod venkovní sezony.

„Měl jsem nějakou virózu, něco na mě vlítlo zrovna při zlaté tretře, při závodě jsem o tom ještě nevěděl a po něm jsem ležel dva dny v horečkách. To u běžce opravdu dobré není,“ přibližuje letošní halový vicemistr světa na 1500 metrů možnou příčinu svých průměrných výkonů ze začátku sezony.

V ideálním rozpoložení není ani dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková, která se dnes poprvé ukáže domácímu publiku po březnové zlomenině nohy.

„Doufám, že 60 metrů překonám na memoriálu Odložila a že se přijde podívat hodně lidí. Je olympijský rok a většinou tam bývá hodně hezká atmosféra,“ těší se světová rekordmanka v hodu oštěpem na mítink.

Jeho hlavní program začne v 17 hodin a 30 minut a po březnové zlomenině nohy to pro Barboru Špotákovou bude druhý závod v sezoně. V tom prvním ve čtvrtek skončila 6.tá výkonem 59 metrů a 82centimetrů.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme