Sprinter Bolt se těší do Ostravy na Zlatou tretru

Pořadatelům atletické Zlaté tretry se znovu podařilo získat fenomenálního sprintera Usaina Bolta. Na ostravském atletickém mítinku se světový rekordman a trojnásobný olympijský vítěz představí už pošesté. Jako každý rok se Usain Bolt do Ostravy těší a důkazem toho je vzkaz českým fanouškům přímo od atletické legendy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usain Bolt v cíli | Foto: Tomáš Adamec

„Ahoj jsem Usain Bolt, ale to asi všichni víte. Miluju vás, vždycky mě v Ostravě skvěle podporujete, a proto se na Zlatou tretru moc těším. Budu tam! Slibuji,“ ujišťuje fanoušky, kteří se chystají na Zlatou tretru Usain Bolt.

Pětadvacetiletá sprinterská legenda slíbila účast v Ostravě, kde by měla absolvovat první letošní start v Evropě. Už dříve potvrdil Bolt účast na Diamantové lize v Římě a v Oslu. Jenže neoficiálně byla Zlatá tretra v jeho plánu už po skončení té poslední.

„On nám po posledním startu v Ostravě slíbil, že by do toho měl jít a myslím si, že ty naše vztahy jsou tak nadstandardní a ty finanční garance tak jisté, že bych dělal frajera, kdybych říkal, že to byl problém,“ říká hlavní organizátor a majitel České sportovní Miroslav Černošek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sprinter Bolt se těší do Ostravy na Zlatou tretru

Bolt okusil ostravské chladné počasí už v roce 2006 a s roční pauzou se na Městský stadion ve Vítkovicích pravidelně vrací - letos už popáté v řadě. Na Zlaté tretře běžel vždy sprinty.

Někdy to bylo na sto někdy na dvě stě a jednou dokonce i na tři sta metrů. Jak říká sportovní ředitel mítinku Alfons Juck, letos ho fanoušci nejspíš uvidí na trati nejkratší.

„Zatím si vybral 100 metrů. My jsme rádi. Stovka je hlavní disciplínou i olympijských her a mistrovství světa, takže i když to trvá jen deset vteřin, je okolo toho největší napětí. Kdyby se on sám rozhodl, že by chtěl nastoupit v nějaké jiné disciplíně, tak mu samozřejmě vyhovíme,“ říká Juck.

Přijedou i další hvězdy

Soupeře Bolta ale ještě organizátoři neprozradili. Organizátoři mají v merku krajana Bolta z Jamajky a mistra světa Yohana Blackea, Asafu Powella nebo Američana Tysona Gaye.

„Jednáme z celou plejádou světových sprinterů, kteří mají osobní rekord pod deset vteřin a jsou potencionální olympijští medailisté a nebo aspirují na finálovou účast a věříme, že některé z nich přivedeme do Ostravy,“ prozrazuje smělé plány Juck.

Zlatá tretra není ale jen o sprintu. Na vítkovickém stadionu se představí celá plejáda světových atletických hvězd. Kromě české oštěpařky Barbory Šptákové to jsou tyto.

„V této chvíli už máme oznámené Jamajčanku Cambellovou-Brownovou, což je olympijská vítězka na 200 metrů a právě v této disciplíně se představí. Na 400 metrů olympijského vítěze Američana Meritta, s ním poběží i Pistorius z Jihoafrické republiky. Máme kompletní světovou špičku v hodě oštěpem a také se těšíme na Kubánce Roblese na 110 metrů přes překážky a s dalšími kvalitními jmény ještě jednáme,“ dodává Alfons Juck. Zlatá tretra Ostrava je na programu 25. května.

Petr Kadeřábek, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme