Sprinter Pavel Maslák má z ME do 23 let bronzovou medaili

První medaili vybojoval pro českou výpravu na atletickém mistrovství Evropy do 23 let sprinter Pavel Maslák. Ve finále běhu na 200 metrů prolétl cílem v čase 20,67 sekundy a získal bronzovou medaili. Limit pro seniorské mistrovství světa mu ale unikl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cílová rovinka na Olympijském stadionu | Foto: Jiří Hošek

Ve finále nestačil český atlet jen na vítězného Likúrgose-Stéfanose Tsákonase z Řecka a druhého Jamese Alaka, vítěze hladké stovky.

Lepší čas znemožnil Maslákovi ve finále silnější protivítr a také únava ze dvou předchozích běhů. Dvacetiletému sprinterovi tak limit pro seniorské mistrovství světa v Tegu unikl o pouhé dvě setiny a jen sedm setin zaostal za českým rekordem Jiřího Vojtíka.

„Závod byl hrozně těžký a vyrovnaný. Na tři medaile nás tam bylo pět, super, že jedna z nich je nakonec moje. V semifinále jsem ani neběžel naplno, ale teď to všechno vyšlo skvěle,“ pochvaloval si Pavel Maslák.

Další cenný kov do sbírky české výpravy by mohla velmi reálně přidat také sedmibojařka Kateřina Cachová. Po prvním dni totiž vede ostravská atletka startovní pole se ziskem 3617 bodů, když si vylepšila osobní rekordy v kouli a na překážkách.

Pokud se Cachové bude i zítra dařit jako dnes, může pomýšlet na zisk zlaté medaile, a co víc, také na překonání hranice 6100 bodů, což by pro ni znamenalo splnění limitu pro seniorský světový šampionát v Tegu.

Největší sokyní Cachové je aktuálně Jana Maximavová z Běloruska, která na českou sedmibojařku ztrácí jen dva body.

Martin Mazáč postoupil do finále závodu na 110 metrů překážek, mezi dvanáctku nejlepších se dostal i diskař Tomáš Voňavka.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme