Sprinter Pavel Maslák skončil ve finále mistrovství světa pátý

Sprinter Pavel Maslák doběhl ve svém premiérovém finále na mistrovství světa pátý. Časem 44,91 sekundy zaostal o sedm sekund za vlastním českým rekordem, ani ten by mu ani k medaili nepomohl. Bronzový Dominikánec Santos byl totiž o 39 setin sekundy rychlejší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězný Pavel Maslák probíhá cílem | Zdroj: ČTK

Maslák se jako vůbec první český sprinter dostal do finále čtvrtky. V první dráze neměl ideální pozici zejména v zatáčkách, v úvodu se ale držel s Brazilcem Henriquesem ve vedlejší dráze. "Ta první dráha mě mrzí, ale kdybych třeba běžel v sedmé dráze, tak by to bylo horší," říkal po závodě.

Do poloviny trati byl Maslák poslední, osmý vbíhal také do cílové rovinky, kde ale tři jeho soupeři vytuhli, ale jemu naopak zbyly síly. "To je právě tím pomalejším začátkem. Já to tak neumím, protože se neumím na začátku zkontrolovat."

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavla Masláka zastavil v cíli Tomáš Kohout

Díky velmi rychlému finiši se dostal o setiny před své soupeře, čtyři další ale byli ještě rychlejší. Nejdříve byl v cíli Američan Merritt, a to v nejrychlejším čase letošní sezóny.

To Maslákovi na radosti neubralo, do finále vybíhal jako outsider a páté místo je výsledek nad očekávání. "Nečekal jsem to, a to už vůbec z první dráhy. Ale šel jsem do toho a vyšlo to. James tedy hodně zklamal," připomněl sedmé místo závodníka z Grenady.

400 m: 1. L. Merritt 43,74, 2. McQuay (oba USA) 44,40, 3. Santos (Dom. Rep.) 44,52, 4. J. Borlée (Belg.) 44,54, 5. Maslák (ČR) 44,91, 6. Masrahi (Saúd. Ar.) 44,97, 7. James (Gren.) 44,99, 8. Henriques (Braz.) 45,03.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme