Sprinteři i ‘Rychlý holky ‘ jdou v Tegu dál

Překážkářka Lucie Škrobáková postoupila na mistrovství světa v ateltice z rozběhu na 100m ve svém nejrychlejším čase sezony. Podobně si vedl na hladké dvoustovce Pavel Maslák, který se také probojoval do semifinále, když proběhl cílem jako třetí mimo jiné za Usainem Boltem. Ne úplně povedené individuální vystoupení si vynahradily Rosolová a Hejnová, které se společně s Bergrovou a Bartoničkovou probily do finále závodu na 4x400 metrů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová (v modrém) a Denisa Rosolová na tréninku pod dohledem trenérky Blažkové

Zuzana Hejnová (v modrém) a Denisa Rosolová na tréninku pod dohledem trenérky Blažkové | Foto: Tomáš Kohout

Halová vicemistryně Evropy z Turína 2009 na 60m překážek Škrobáková, si tak zopakuje semifinále z šampionátu z před dvou let. Časem 12,89 sekundy obsadila devětadvacetiletá atletka poslední přímé postupové místo, tedy třetí, v nejlepším osobním času sezony a za svým dva roky starým českým rekordem z Kladna zaostala o šestnáct setin.

Pavel Maslák si už v rozběhu vyzkoušel jaké to je, běhat proti Jamajčanovi Usainu Boltovi, který si chce spravit chuť po diskvalifikaci na stovce. Dvacetiletý český reprezentant proběhl cílem jako třetí a časem 20,63 sekundy zaostal jen tři setiny za tři roky starým českým rekordem Jiřího Vojtíka. Svůj osobní rekord si talentovaný Maslák zlepšil o tři setiny.

Česká štafeta, kterou připravuje ze členek tréninkové skupiny "Rychlý holky" trenérka Martina Blažková, svým výkonem překvapila. Na šampionát se dostala díky výkonu 3:29,95 minuty z ME družstev ve Stockholmu, dnes ale běžela o 3,94 sekundy rychleji. Přesto se nedostala do finálového běhu přímo, musela čekat na poslední rozběh. V něm byly ale Italky o 47 setin pomalejší.

Mistrovství světa v atletice v Tegu (Korea):

Rozběhy a kvalifikace:

Muži:
200 m: 1. Bolt (Jam.) 20,30, ...11. Maslák (ČR) 20,63
trojskok: 1. Copello (Kuba) 17,31

Ženy:
100 m př.:
1. Pearsonová (Austr.) 12,53, ...7. Škrobáková (ČR) 12,89
kladivo: 1. Wen-siou Čang (Čína) 74,17
4x400 m: 1. Rusko 3:20,94, ...8. ČR (Rosolová, Bergrová, Bartoničková, Hejnová) 3:26,01

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme