Stovku na Diamantové lize v Londýně vyhrál Gay za 10,03

Americký atlet Tyson Gay vyhrál stovku na mítinku Diamantové ligy v Londýně. V chladném počasí a protivětru zaběhl čas 10,03 sekundy. Gay porazil na stadionu Crystal Palace o šest setin sekundy svého krajana Ryana Baileyho, třetí skončil Jamajčan Nesta Carter.

Američan Tyson Gay (v oranžovém) vyhrál v Londýně běh na sto metrů

Američan Tyson Gay (v oranžovém) vyhrál v Londýně běh na sto metrů | Zdroj: Reuters

Na startu chyběli slavnější Jamajčané Usain Bolt, Yohan Blake a Asafa Powell, který se kvůli problémům s třísly odhlásil den před mítinkem.

V běhu na 110 metrů překážek vyhrál Američan Aries Merritt časem 12,93 sekundy a vyrovnal své vlastní světové letošní maximum. Do finále se z rozběhu probojoval také Číňan Liou Siang, ale poté si stěžoval na bolesti zad a raději už nenastoupil.

Také na dlouhých překážkách se diváci dočkali vyrovnání letošního nejlepšího výkonu. Časem 47,78 sekundy se o něj postaral Portoričan Javier Culson, který zopakoval svůj týden starý výkon z Paříže.

První porážku po jedenácti výhrách za sebou utrpěl francouzský tyčkař Renaud Lavillenie. Nedávný mistr Evropy z Helsinek nepřekonal laťku ve výšce 556 centimetrů a prohrál poprvé od loňského září. Z vítězství se radoval Němec Björn Otto za 574 centimetrů.

Jediným českým atletem v Londýně je oštěpařka Barbora Špotáková, který se na stadionu Crystal Palace představí v sobotu.