Tělesně postižený běžec Pistorius má z MS stříbro

Oscar Pistorius, tělesně postižený běžec, získal při svém historicky prvním startu na atletickém mistrovství světa stříbrnou medaili. Štafeta Jihoafrické republiky ji dnes vybojovala v závodě na 4x400 metrů. Pistorius sice do finálové sestavy nominován nebyl, pomohl však k postupu ze semifinále, a stříbrnou medaili tak dostane.

Oscar Pistorius na Zlaté tretře

Oscar Pistorius na Zlaté tretře | Foto: Filip Jandourek

O tom, že ve finále štafety nepoběží, se přitom dozvěděl jen pár hodin před startem závodu a byl velmi zklamaný. Namísto handicapovaného běžce byl do sestavy zařazen L. J. van Zyl, který už dříve získal bronz v závodě na 400 metrů překážek. Rozhodnutí učinilo vedení jihoafrického týmu.

Po semifinále, v němž běžel z rozhodnutí Mezinárodní atletické federace hned na prvním úseku, byl nadšený z toho, že poběží i ve finále. O den později ale bylo vše jinak. I tak si ale Oscar Pistorius odveze z Tegu stříbro, které je největším úspěchem v jeho dosavadní kariéře.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít