Tělesně postižený běžec Pistorius má z MS stříbro

Oscar Pistorius, tělesně postižený běžec, získal při svém historicky prvním startu na atletickém mistrovství světa stříbrnou medaili. Štafeta Jihoafrické republiky ji dnes vybojovala v závodě na 4x400 metrů. Pistorius sice do finálové sestavy nominován nebyl, pomohl však k postupu ze semifinále, a stříbrnou medaili tak dostane.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oscar Pistorius na Zlaté tretře

Oscar Pistorius na Zlaté tretře | Foto: Filip Jandourek

O tom, že ve finále štafety nepoběží, se přitom dozvěděl jen pár hodin před startem závodu a byl velmi zklamaný. Namísto handicapovaného běžce byl do sestavy zařazen L. J. van Zyl, který už dříve získal bronz v závodě na 400 metrů překážek. Rozhodnutí učinilo vedení jihoafrického týmu.

Po semifinále, v němž běžel z rozhodnutí Mezinárodní atletické federace hned na prvním úseku, byl nadšený z toho, že poběží i ve finále. O den později ale bylo vše jinak. I tak si ale Oscar Pistorius odveze z Tegu stříbro, které je největším úspěchem v jeho dosavadní kariéře.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme