Tyčkař Balner překonal 582 centimetrů, po letech zlepšil český rekord

Dva měsíce před atletickým mistrovstvím světa v Pekingu zlepšil skokan o tyči Michal Balner národní rekord. Na exhibici v Baku překonal laťku ve výšce 582 centimetrů a o centimetr překonal dosavadní absolutní rekord Adama Ptáčka z roku 2003.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Balner

Michal Balner | Foto: David Kubíček

„Použil jsem tvrdší tyč. Zkoušel jsem to už v Polsku a skákalo se mi výborně. 582 jsem skočil hned na první pokus a český rekord je skvělý pocit. Skákal jsem i 587 a poslední pokus nebyl nejhorší,“ pochlubil se serveru Top Athletics nový český rekordman Michal Balner.

Národní rekord padl po 11 letech. V únoru 2003 skočil Adam Ptáček v hale o centimetr méně. Ptáček držel i dosavadní rekord pod širým nebem výkonem 580 centimetrů z roku 2002.

„Troufám si i na vyšší výšky,“ říká sebevědomě Balner. „V Baku bylo 38 stupňů a v kvalitní konkurenci to stačilo na 4. místo. Cítím rezervy a těším se na další starty,“ věří 32letý tyčkař, že ještě lepší výkon může předvést třeba na domácím mistrovství v Plzni.

Exhibiční závod v Baku, který nebyl součástí Evropských her, vyhrál Francouz Renaud Lavillenie, který jako jediný letěl přes šest metrů.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme