Tyčkaři překonali problémy. Ptáčníková i Kudlička jsou na HME připraveni

Blížící se halové mistrovství Evropy v atletice může být jedno z nejúspěšnějších v české historii. Na šampionát v pražské O2 aréně nominoval Český atletický svaz 46 sportovců a mezi nimi i ty, kteří se na začátku sezóny hodně trápili. Platí to třeba pro tyčkaře Jana Kudličku a Jiřinu Ptáčníkovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kudlička na atletické dráze v Sopotech oslavuje třetí příčku | Zdroj: Reuters

Ptáčníková i Kudlička zářili v loňském roce na halovém světovém šampionátu v polských Sopotech. Ptáčníková ještě se jménem Svobodová vybojovala stříbro, Kudlička bronz a směrem k domácímu mistrovství Evropy měli velké plány.

Janu Kudličkovi je ale překazily problémy s bolavou patou. „Trvalo to dlouho, začalo to v lednu na Tenerife na posledním soustředění. Od té doby se to vleklo a rušil jsem jeden závod za druhým.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiřina Ptáníčková i Jan Kudlička překonali před HME všechny problémy, zjistil reportér ČRo Jakub Marek

Mrzelo mě to, ale jsem rád, že jsem zůstal rozumný a radši jsem závody rušil, než abych skákal pod nějakým práškem proti bolesti. Myslím, že pro Evropu to byl klíčový moment,“ říká tyčkař, který hned na druhých závodech překonal nominační limit a výkonem 560 centimetrů vyhrál halové MČR.

Nastalou situaci s nadhledem. „Ta pata mě limitovala dost, ale je to sportovní život. Bral jsem to jako novou výzvu. Každého něco bolí a člověk nemá v hlavě jen to, aby trénink byl to nejlepší, ale snažím se dělat něco, abych se ráno vzbudil a měl bych tu nohu lepší," svěřil se Jan Kudlička.

Do kvalifikace mužské tyčky vstoupí v pátek dopoledne.

 

Odpoledne se pak mezi ženami představí Jiřina Ptáčníková. Ta sice zdravotní potíže neměla, ale zabrzdily ji problémy s technikou. Po půlroční krizi se ale vrátila a minulý týden na zimní pražské tyčce už překonala 462 centimetrů.

Povedený závod dodal české tyčkařce hodně sebevědomí, ale směrem k evropskému šampionátu, který začne ve čtvrtek, přehnané ambice nemá. „Můžu atakovat své výšky kolem 460 nebo 470 centimetrů,“ předpovídá.

„Pořád jsem nevyskákaná. Jeden skok je super, druhý je strašný. Ani trenér neví, co mi má poradit,“ dodává tyčkařka Jiřina Ptáčníková, která se v Praze pokusí vybojovat svou první medaili z halového mistrovství Evropy.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme