Tyčkařka Isinbajevová překonala v Curychu vlastní světový rekord.

Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová je zpět! Po kolapsu na světovém šampionátu v Berlíně, kdy neskočila základní limit, překonala na mítinku Zlaté ligy v Curychu laťku ve výšce 506 centimetrů a o jeden centimetr tak překonala vlastní světové maximum. Jediný Čech v Curychu Petr Svoboda skončil na 110 metrů překážek osmý.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skok o tyči - ilustrační foto

skok o tyči - ilustrační foto | Foto: pražská tyčka pražská tyčka

Návrat Isinbajevové na trůn

V seriálu Zlaté ligy dosud neporažená světová rekordmanka Jelena Isinbajevová asi nepříjemné vzpomínky na zpackaný světový šampionát v Berlíně důkladně zahnala a v Curychu předvedla opět famózní představení. Přestože 26 tisíc přihlížejících diváků přilákal na stadion Letzigrund hlavně jamajský sprinter Bolt, stala se právě ona hvězdou večera. Zahajovala na výšce 471 centimetrů, pak laťku posunula na 481 a na první pokus překonala i 506 centimetrů. O jeden centimetr tak vylepšila vlastní maximum z Olympiády v Pekingu.

Bolt rozhodl až ve finiši

Hlavní hvězda večera jamajský sprinter Usain Bolt tentokrát nepředvedl takovou show jako v Berlíně. Na startu stovky zaspal a musel tak dohánět dobrý nástup svého krajana Asafy Powela. Na šedesáti metrech ho sice předběhl, výsledný čas 9,81 sekundy ale hrdinku večera Isinbajevovou nezastínil.

Svoboda na 110 metrů překážek osmý

Jediný Čech na curyšské startovní listině překážkář Petr Svoboda nezopakoval své šesté místo z berlínského šampionátu. Český rekordman zaběhl čas 13,43 sekundy a v devítičlenném běhu skončil osmý. Nedosáhl tak svého cíle, kterým bylo stát se v Curychu nejrychlejším Evropanem. Šestý Brit William Sharman byl o šest setin rychlejší. V národním rekordu 13,16 sekundy vyhrál Jamajčan Dwight Thomas.

Naději na milionový jackpot drží stále tři atleti

Kromě tyčkařky Isinbajevové zatím drží neporanitelnost v seriálu Zlaté ligy také americká čtyřstovkařka Sanya Richardsová a vytrvalec Kenenisa Bekele z Etiopie, který vyhrál závod na 5000 metrů v letošním světovém maximu 12:52,32. Všichni tři jsou tak stále ve hře o zlatý poklad.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme