Tyčkařka Ptáčníková se na ME vyrovnala v kvalifikaci se všemi problémy a jasně postoupila

Na atletickém mistrovství Evropy je jednou z favoritek na medaili. Místo toho, aby se soustředila na co nejlepší výkon, musela ale řešit jiné problémy. Tyčkařka Jiřina Ptáčníková i přes nejlepší výkon v kvalifikaci odcházela z atletické plochy s pláčem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiřina Ptáčníková | Foto: David Kubíček

Problémy musela Jiřina Ptáčníková řešit ještě před tím, než kvalifikace začala. „Zabavili mi polovinu batohu.. Prý že to bude na ploše. Přišla na plochu a nikde nic, takže magnezium na ruce jsem si půjčovala od Romany Maláčové," byla Ptáčníková své reprezentační kolegyni.

Svou základní výšku 435 centimetrůpak Ptáčníková překonala na poprvé a následně se rozhodla vynechat 440, kde potom uspělo dalších 11 tyčkařek. V tu chvíli se Češka dělila o poslední postupové místo s polskou reprezentantkou Monikou Pyrekovou a Stéllou-Iró Ledákiovou z Řecka.

Po dlouhé debatě nechali rozhodčí zvednout laťku na kvalifikační limit 445 centimetrů, ale většina skokanek se rozhodla jen projít sektorem s tím, že do finále jich tak postoupí všech čtrnáct.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nesportovních problémech tyčkařky Jiřiny Ptáčníkové v kvalifikaci ME natáčela Tereza Jelínková

„Pak, když jsem to tam šla poslouchat, co tam všichni řeší, řekli mi, že se čeká na mě, protože jsem jako jediná vynechala 440. A rozhodčí mi řekl, že musím skákat, protože do finále nemůžou pustit čtrnáct lidí, a že když nebudu skákat, budu z toho mít problémy já," vysvětluje Jiřina Ptáčníková, proč se rozhodla nastoupit do sektoru i na 445 centimetrech.

Tuhle výšku překonala hned prvním pokusem, ale v tom okamžiku také vyřadila z finále právě Pyrekovou a Ledákiovou.

„Byli tam na mě hnusní, že mám skákat, pak nemám skákat… A když jsem pak skočila, tak proč jsem vyřadila dvě holky, které měly postoupit do finále," měla slzy v očích Jiřina Ptáčníková.

Vzápětí zdravě naštvaně dodala. „Mně můj trenér řekl, že to mám skočit, tak jsem to skočila. Co je mi po tom, že jsem vyřadila dvě holky, já jsem tu od toho, abych vyřadila víc holek než jen dvě z finále. Jsem možná nechci říct sobec, ale já jsem tady proto, abych udělala co nejlepší výsledek - a nebudu se ohlížet na to, jestli nás půjde dvanáct, nebo čtrnáct."

Nejdůležitější teď pro českou medailovou naději bude dát se před pátečním finále tzv. dohromady. Sama přiznává:

„Jsem dneska fakt psychicky nalomená. Musím se najíst, pustit si nějaký pěkný film a psychicky si odpočinout," plánuje Jiřina Ptáčníková. Ve finále už bude jedinou českou skokankou, Romana Maláčová totiž z kvalifikace s 425 centimetry neprošla.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme