Uloví tygřice Špotáková v Koreji medaili? Počasí jí přeje!

Oštěpařka Barbora Špotáková se chce proměnit v tygřici. Ne, že by snad potřebovala její kožich, teplo naopak nemiluje. Ale dravost, ta se jí bude ve finále mistrovství světa v Tegu hodit už za chvíli. Ani jí tak nezajímají výkony soupeřek, ale svou vlastní proměnu v šelmu by uvítala.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oštěpařka Špotáková na MS v Tegu v kvalifikaci neoslnila

Oštěpařka Špotáková na MS v Tegu v kvalifikaci neoslnila | Zdroj: ČTK

Kvalifikace Barboru Špotákovou nepotěšila. Sice postoupila za 63,40 hned prvním pokusem a na rozpáleném stadiónu tak pobyla nejméně času, co mohla, ale stejně pak řekla.

„Teď už to může být jedině lepší, horší už opravdu ne.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Oštěpařka Špotáková před finále MS světa

Rozmrzení bylo patrné na první pohled a jeho vysvětlení jasné hned po jedné větě. Barbora Špotáková se necítila ve své kůži. Prý si připadala jako chcíplá liška, úplně klidná, bez závodního napětí.

„Musím hodit daleko a je jedno, jak budou házet ostatní. Já musím přijít jiná, abych mohla myslet na medaile.“

A ráda by se proměnila v tygřici. Divokou, dravou. Každý se mění v lovce jiným stylem, každého motivuje něco jiného, každý reaguje na jiné podněty. K tomu správnému naladění určitě přispěje i fakt, že už půjde ne o kvalifikaci, ale o finále a o medaili. Přesto. Co si takhle dát krvavé maso, nebo rovnou tatarský biftek?

„Spíš na vyhladovění to vidím. Hladová tygřice přece umí bojovat,“ už s úsměvem přemítala Barbora Špotáková, co by jí mohlo pomoci k tomu, aby svým výkonem obrazně myšleno rozcupovala soupeřky. A ačkoliv jsou tygřice zvyklé na teplo, Barbora Špotáková si přeje.

„Hlavně aby nebylo vedro!“

A proč? Horko, které bylo při kvalifikaci nejspíš stálo za tím, že byla Barbora Sporáková, jak se říká, bez šťávy.

„Jsem si jistá, že je to tím vedrem. Mně to prostě dobře nedělá. Úplně to ze mě vycucává energii.“

Ovšem dnes jsou podmínky úplně jiné. Nad stadiónem v Tegu se od rána honí mraky, zvedá se vítr a je o dost chladněji. A je známo z olympiády v Pekingu, ani déšť tygřici jménem Barbora Špotáková na výkonu neubírá.

Finále hodu oštěpem začne v korejském Tegu už deset minut po poledni. A pokusy Barbory Špotáková vám nabídneme na Radiožurnálu v přímých vstupech.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme