V Brně startuje další ročník Evropských her handicapované mládeže

Brněnská sportoviště zaplní na několik dní handicapování sportovci z různých koutů Evropy, začíná totiž další ročník Evropských her handicapované mládeže. Své sportovní výkony v nich předvedou postižené děti z celkem dvanácti evropských zemí. Utkají se v řadě disciplín od atletiky a plavání až po šachy. V neodmyslitelnou součást všech závodů, tedy podporu publika, přitom nejvíce doufají mladí sportovci z České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropské hry handicapované mládeže 2010 - atletika | Foto: Tino Kratochvil

Na startovní listině se objeví i jméno Lenky Děďourkové, kterou čeká zítra běh na sto metrů a hod diskem. Sport je její velký koníček - ve sbírce má už i nějakou zlatou medaili. Tomu odpovídá i její týdenní dávka sportovních aktivit - za úspěchem totiž stojí tvrdá práce.

„Dvakrát do týdne máme atletiku s Martinem Poláškem, pak chodím ještě, když máme, s paní Zdeňkou na cvičení, plavu každý týden, musím hlavně šetřit síly na ten čtvrtek,“ říká Lenka Děďourková.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Brně startují Evropské hry handicapované mládeže. Podrobnosti od redaktorky Zuzany Plíškové v Ranním Radiožurnálu.

Na hry handicapovaných se Lenka každý rok moc těší a pevně doufá, že i letos ji budou hlasitě povzbuzovat z tribuny nejen její kamarádi, ale i ostatní přihlížející.

„Je to právě důležitý moc, protože oni mě pomáhají, abych zrychlovala. Mě to podporuje, já sem právě takhle jednou bráchu podporovala, oni měli v sobotu závody,“ vysvětluje.

Kdyby ale přece jen povzbuzení fanoušků nepomohlo, má Lenka v záloze ještě talisman - sportovní tričko, které prý nosí na všechny své závody.

Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme