V Londýně odstartoval prestižní maratón

V britské metropoli dnes v 9 hodin ráno odstartoval jubilejní 30. ročník tamního mezinárodního maratónu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnský maratón | Foto: IAAF

Londýnský maratón patří k nejprestižnějším podnikům svého druhu, a také nejvíce dotovaným. Pro největší esa závodu nechalo vedení závodu vypravit speciální letadla. Podle manažerky Pražského mezinárodního maratónu (PIM) Jany Moberly je londýnský podnik skutečně ojedinělý.

„Londýnskému maratónu může konkurovat snad už jen maratón v New Yorku. Je jednoznačně nejbohatším podnikem v kalendáři maratónů. Většina peněz, které maratón organizátorům přinese ale putuje na charitativní účely,“ upřesnila Moberly v Ranním interview.

Přehrát

00:00 / 00:00

Londýnský mezinárodní maratón. Téma pro manažerku Pražského mezinárodního maratónu Janu Moberly.

Britský podnik patří rovněž ve své kategorii k těm nejrychlejším, což potvrzuje i Moberly: „Londýnský maratón je velice rychlý. V tomto směru snese srovnání například s Chicagem nebo Amsterdamem. Běžně běžci atakují čas kolem dvou hodin a pěti minut,“ uvedla manažerka PIM.

Největším favoritem je letos Keňan Wanjirou, který si naplánoval čas kolem dvou hodin a čtyř minut. Útok na světový rekord ale podle svého vyjádření nechystá.

ČRo 1 - Radiožurnál, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme