V Praze poběží světový rekordman v maratonu Keňan Patrick Makau

Světový maratonský rekordman Patrick Makau Musyoki dorazil do Prahy, kde se v sobotu představí v prestižním nočním závodě na deset kilometrů. Ten má být pro Keňana hlavně přípravou na blížící se maraton ve Frankfurtu, kde by chtěl Keňan Makau překonat své vlastní světové maximum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hvězdou Mattoni Grand Prix Praha bude Patrick Makau (sedici vpravo) | Foto: Michal Jurman

„Sobotní závod pro mě bude hlavně rychlostním tréninkem na Frankfurt. To ale neznamená, že nebudu běžet naplno. Mohu slíbit, že si budeme s dalšími Keňany určitě na čele pomáhat tak, abychom zaútočili na čas kolem dvaceti sedmi minut, a tedy pokud možno překonali zdejší rekord,“ říká Makau.

Sobotního závodu Mattoni Grand Prix Praha se nakonec zúčastní celkem šest tisíc běžců z 56 zemí. Kapacita startujících byla přitom vyčerpána už šestnáct dní před startem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Jurman mluvil s maratónským rekordmanem

Hlavní pozornost závodu na 10 km bude samozřejmě poutat Keňan Makau, který si Česko podle svých slov hodně oblíbil a v sobotním závodě bude chtít útočit na překonání stávajícího rekordu 27 minut 34 sekund.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme