V Praze se běží mezinárodní maraton. Vrabcová bojuje o olympijský limit

Téměř jedenáct tisíc běžců v devět hodin ráno vyrazilo na trať Pražského mezinárodního maratonu. Kromě nadšenců z různých koutů světa se historickým centrem metropole budou proplétat i profesionální sportovci, kterým půjde o limity na srpnové olympijské hry v brazilském Riu. To je i případ Evy Vrabcové, která už má ve své sbírce páté místo ze zimní olympiády v Soči. Na svém premiérovém maratonu ale elitní běžkyně na lyžích hodinky kontrolovat nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Vrabcová na ústeckém půlmaratonu zářila. | Foto: Martin Dušek

„Určitě půjdeme podle pocitů, protože atlet zatím nejsem, takže se musím řídit vlastním tělem. Věřím tomu, že je chytřejší než jakýkoli čas, takže bude to na mně,“ říkala Eva Vrabcová.

Záleží také na jejím vodiči Robertu Míčovi, který by měl Vrabcovou hlavně krýt před větrem na dlouhých rovinkách podél vltavského nábřeží.

Jak už ale nejlepší současná vytrvalkyně naznačila, na žádném tempu se dvojice před maratonem nedohodla. Je otázkou, zda Vrabcová stlačí čas pod požadovaný olympijský limit dvě hodiny a pětatřicet minut.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Vrabcová se na maraton v Praze těšila. O tom, jak si v boji o olympiádu vede, na Radiožurnálu z centra metropole průběžně informuje Jakub Marek

Ať už to dopadne jakkoli, atletické závody jsou pro ni příjemnou změnou. „Mě ty běžecký zatím nebolej, takže já si to opravdu zatím užívám a užívám si i tu atmosféru, kterou při lyžařských závodech nezažiju. Maximálně občas v Norsku, ale tam zas samozřejmě fandí víc Norkám. Tady jsem doma a ta atmosféra je tak úžasná, že je to neopakovatelný zážitek,“ těšila se Vrabcová.

Pro svůj maratonský debut si rozhodně nemohla vybrat lepší místo s bouřlivější atmosférou a trať slavného pražského závodu ji provázela i ve snech.

„Jo, tak o tom se mi zdá už dlouho. Mně se o závodech zdá dost často, takže v tomhle to asi o nervozitě úplně není,“ smála se Vrabcová, které se ale nezdálo o nějakých konkrétních časech. „Když jsem závodila na lyžích, tak se mi zdálo, že nestíhám start, že nestíhám obou lyže a tak. Tady se mi jenom zdálo, že prostě běžím, tak nevím, co si o tom mám myslet,“ doplnila.

Jak bolí maraton? Senzory změří, co se děje s tělem svátečního běžce

Číst článek

Jak se Vrabcové, českým mužům a také elitním africkým běžcům vede na trati 22. ročníku Pražského mezinárodního maratonu, poslouchejte v živých vstupech na Radiožurnálu.

Jakub Marek, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme