Václavské náměstí znovu uvidí atletickou exhibici Pražská tyčka

Špičkoví atleti se dnes sejdou v dolní části Václavského náměstí. V 15 hodin tam začne dvaadvacátý ročník exhibičního mítinku Pražská tyčka. V centru Prahy budou skákat třeba mistryně Evropy Jiřina Svobodová nebo finalista olympijských her Jan Kudlička.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiřina Ptáčníková | Foto: David Kubíček

„Exhibice jsou skvělé a já jsem rád, že dělám disciplínu, která je umožňuje. Je to vyloženě závod pro nás, trochu škoda, že zrovna Pražská tyčka není oficiální, protože Ostrava už to má, tak proč by to nemohla mít Praha. Hned by ta soutěž měla větší váhu, že by se výkony odtamtud počítaly,“ vidí Jan Kudlička jediné minus dnešního závodu.

A příklad Ostravy uvádí proto, že exhibice v Severomoravské metropoli letos získala certifikát Mezinárodní atletické federace, takže se výkony dosažené na tamějším závodě do tabulek počítat budou.

Pětadvacetiletý tyčkař původem z Opavy ale přesto jezdí na Pražskou tyčku velmi rád.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Václavském náměstí se odpoledne uskuteční atletický mítink Pražská tyčka

„Jednak je to na prknech, na pódiu, takže se běží úplně zadarmo. A taky ten kontakt s diváky a hudba,“ vypočítává Jan Kudlička výhody exhibičních závodů.

Největším soupeřem by mu dnes po páté hodině měl být Japonec Ogita, který se v letošní sezoně už dostal přes 5,70 metru.

Mítink začne ve tři hodiny soutěží žen, kde by měla pozici favoritky závodu potvrdit mistryně Evropy z Helsinek Jiřina Svobodová a sekundovat by jí měla krajanka Romana Maláčová.

O tom, jak se českým i zahraničním tyčkařům daří, uslyšíte ve vysílání Radiožurnálu.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme