Veselý i Frydrych zamíří do Lausanne na Diamantovou ligu

V soutěži oštěpařů na mítinku Diamantové ligy v Lausanne bude mít své zástupce také Česká republika. Ve Švýcarsku nebudou chybět Vítězslav Veselý ani Petr Frydrych.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý oštěpař Jan Železný | Foto: Petra Čechová

Zejména od Frydrycha se očekávají kvalitní výsledky – v seriálu Ligy mu totiž patří dělené první místo s Terem Pitkämäkim z Finska. Ani on nebude v Lausanne chybět.

Startovní listina ale nabízí mnohá další zajímavá jména. Po několikatýdenní pauze, v níž léčil poranění třísel, se fanouškům atletiky znovu představí olympijský vítěz a mistr světa Andreas Thorkildsen. Těšit se diváci mohou i na vedoucího muže letošních světových tabulek, Lotyše Vadimse Vasilevskise

Jeden z těchto oštěpařů by se přitom mohl pokusit překonat dvacet let starý rekord Jana Železného, který má hodnotu 90,72 metrů.

Velký návrat chystá také půlkař David Rudisha, který se do Diamantové ligy zapojí letos poprvé po doléčení zánětu v levé noze.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme