Vícebojařka Klučinová využívá před závody zvláštní způsob regenerace

Atletka Eliška Klučinová má za sebou první den sedmiboje, který se koná v rámci kladenského TNT Express Meetingu. Před dnem druhým dává, stejně jako ostatní aktéři, přednost především regeneraci. Ta by měla co nejvíce odbourat únavu z první části závodu. Regenerace v podání mladé vícebojařky se ale zdá být poněkud netradiční.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eliška Klučinová vyhrála na vícebojařském mítinku v Kladně sedmiboj v českém rekordu 6283 bodů | Zdroj: ČTK

Tělo dostane už v úvodním dnu víceboje pořádně zabrat. Závod na 100 metrů, výška, koule a 200 metrů nakonec, to si žádá pořádný výkon. Zvlášť když Eliška Klučinová znovu útoční na vlastní národní rekord. A sotva si za cílem zchladila alespoň stehna, popisovala, jak bude nabírat energii na druhý den soupeření.

„Teď se půjdu vyklusat, potom na mě čeká moje sestra, která mě namasíruje. Je to dobrá fyzioterapeutka, takže jí můžu důvěřovat. Trošku mě dobije, je i tak trochu léčitelka, takže se těším, že mě dá do kupy,“ říká mladá vícebojařka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vícebojařka Eliška Klučinová popisuje svůj způsob regenerace

Sestra léčitelka? Teď to vypadá, že Eliška Klučinová revolučním způsobem rozšířila realizační tým a najala svou sestru jako šarlatánku.

„Umí trochu pracovat s energiemi, takže mě jakoby dobije. Je to takový placebo efekt. Ale dobré placebo,“ pochvaluje se Eliška Klučinová svou sestru Lenku jako fyzioterapeutku a s nadsázkou řečeno i jako energocentrálu.

Jenom pro vysvětlení, placebo je neúčinná látka, maskovaná jako lék. A pokud se po jeho podání začne člověku dařit lépe, je to pouze výsledkem psychiky dotyčného. Takže povídání o energiích spíš příznivě působí na hlavu Elišky Klučinové.

„Má takové léčivé ruce. To mi stačí,“ prohlašuje pětadvacetiletá atletka před relaxací a regenerací na dnešní den boje o český rekord sedmibojařek.

Ještě dříve vyběhnou desetibojaři na 110 metrů překážek. Nedělní program na stadiónu Sletiště začne v 10 hodin.

Tomáš Kohout, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme