VIDEO: Kolaps v triatlonu. Brownleemu do cíle pomohl bratr, podepřel ho a dostrkal do finiše

V mexickém Cozumelu se v závěrečném závodu Světové série v triatlonu odehrál příběh jako z hollywoodského trháku. Britský atlet Jonathan Brownlee sahal po triumfu, jenže před cílovou rovinkou začal kolabovat. A když ho doběhl starší bratr Alistair, jeho velkorysá pomoc už byla málo platná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Triatlonoví bratři Brownleeovi spolu takhle finišovali na olympijských hrách v Riu | Foto: Reuters

Na olympijských hrách v brazilském Riu de Janeiru se spolu rvali o zlato.

Osmadvacetiletý britský triatlonista Alistair Brownlee nakonec obhájil triumf z Londýna a svého o dva roky mladšího bratra Jonathana pokořil o pouhých šest setin sekundy.

Z prvenství ve Světové sérii v triatlonu se tentokrát mohl radovat Jonathan, přezdívaný Jonny. V závěrečném závodu v mexickém Cozumelu dobíhal po odplavané míli a čtyřiceti kilometrech na kole úsek deseti kilometrů jako první. Od titulu ho dělilo pouhých pár stovek metrů.

Jenže šestadvacetiletý atlet začal vinou vyčerpání a vysoké teploty vzduchu kolabovat. Jeho bratr Alistair se u něj zastavil, položil si jeho ruku kolem ramen a dopotácel se s ním do finiše.

„Takhle jsem sezonu zakončovat nechtěl, ale dal jsem do toho všechno. Díky bráchovi za neuvěřitelnou loajalitu,“ napsal Jonathan večer z nemocničního lůžka na svém twitterovém profilu.

Do cíle „padl“ jako druhý po Jihoafričanovi Henrim Schoemanovi, který sourozence Brownleeovy, za nimiž skončil v Riu třetí, předběhl. Jonathanovi ani druhé místo k celkovému prvenství ve Světové sérii nestačilo.

Aby se tak stalo, musel by finišovat jako první a Španěl Mario Mola zároveň skončit mimo první čtyřku. Vzhledem k Jonathanově stříbru tak Molovi stačila i pátá pozice. A právě pátý španělský triatlonista doběhl. Mladšího z bratrů Brownleeových předstihl v konečném pořadí o pouhé čtyři body.

„Čekal jsem, že zase skončím celkově druhý. Ale když jsem slyšel, že se Jonnymu udělalo špatně, zabojoval jsem, abych doběhl v první pětce. Sice jsem takhle vyhrát nechtěl, ale takový je triatlon,“ komentoval své celkové prvenství Mola.

Příběh sourozenců Brownleeových teď letí na sociálních sítích i v médiích po celém světě. „Byla to normální lidská reakce. Pomohl bych, i kdyby se to stalo komukoli jinému. Ve sportu může být smrt taky blízko,“ reagoval Alistair Brownlee.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme