Víkendové MČR atletů je poslední šancí kvalifikovat se do Barcelony

Víkendové mistrovství republiky, které se po třech letech vrací do Třince, je pro atlety poslední možností splnit limit pro účast na evropském šampionátu. Do Barcelony se už kvalifikovalo 41 závodníků, z toho dva dokonce ve dvou disciplínách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportoviště

Běžec Jakub Holuša může nastoupit na osmistovce i patnáctistovce. Už teď, dva týdny před cestou do Španělska, má ovšem jasno.

„U mě už je jasná ta osmistovka. Na tabulky jsem skoro nehleděl, ale patnáctka je pro mě doplňková disciplína. Chci ještě sbírat zkušenosti na osmistovce a běhat ji ještě tři roky. Je to prostě moje hlavní trať a patnáctku budu běhat až mi bude třeba pětadvacet," řekl Holuša.

Přehrát

00:00 / 00:00

Víkendové MČR atletů je poslední šancí kvalifikovat se do Barcelony

Cílem dva dvacetiletého sportovce je dostat se v konfrontaci s evropskou elitou do finále a pomýšlí přitom i na medailové pozice. Aby si ověřil svou rychlostní připravenost, poběží na republikovém šampionátu v Třinci o polovinu kratší trať, tedy čtyřstovku.

Druhou českou atletkou, která má na Evropě právo startu ve dvou disciplínách, je Denisa Rosolová. Ta si o víkendu vyzkouší dvoustovku, která má v jejích očích jednu nezanedbatelnou výhodu.

Rosolová: 'Dvoustovka by bolela méně'

„Kdybych se měla koukat na tabulky, tak mi to asi moc neřekne, protože na čtvrtce jsem pátá, na dvoustovce, kdybych vyškrtla Rusky, bych byla šestá. Ale ta dvoustovka by asi méně bolela," popsala Denisa Rosolová.

Rozhodnout se mladá závodnice musí v neděli. Nápomocen jí bude i svazový šéftrenér Tomáš Dvořák, který se teď přiklání také spíše ke kratší variantě.

„V tomto směru mám jen svůj laický pohled. Tady mi přijde dvoustovka snazší, protože to není tak taktická disciplína. Čtvrtka už se přeci jenom musí umět běhat, aby člověk rozložil síly. A s tím se Denča letos trochu potýká. Jednou to rozeběhne moc pomalu, jednou super rychle. Chce to mít naběháno. Ale budu ctít její rozhodnutí a rozhodnutí její trenérky," řekl Tomáš Dvořák.

Američanky a Jamajčanky jsou jinde

Třiadvacetiletá atletka má už na svůj věk zkušenost s mnoha disciplínami, závodila už také v sedmiboji, dálce nebo nad překážkami. Ať už si ale pro mistrovství Evropy vybere čtyřstovku nebo poloviční trať, pro souboje se světovou špičkou si věří jen při delším z obou závodů.

Na dvoustovce si myslím, že při nějakém mistrovství světa nemám skoro vůbec žádnou šanci, protože tam budou Američanky, Jamajčanky a závodnice z dalších zemí. To bych se musela zlepšit ještě aspoň o vteřinu. Bohužel ale asi nemám tak rychlá vlákna jako ony," zalitovala Denisa Rosolová.

Martin Hlucháň, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme