Vítězem Pražského půlmaratónu je Eritrejec Tadese. Světový rekord nepadl

Jubijení patnáctý ročník Pražského půlmaratonu si přáli organizátoři ozdobit světovým rekordem. Proto pozvali na start držitele dosavadního maxima Zersenaye Tadeseho i další skvělé vytrvalce.

Doběh Pražského půlmaratónu 2013

Doběh Pražského půlmaratónu 2013 | Foto: Filip Jandourek

Na světový ani traťový rekord v mužské kategorii se nakonec v dnešním závodě neútočilo, ale i tak byl v Praze vidět dramatický souboj až na cílovou pásku. V čase jedna hodina a deset vteřin zvítězil Eritrejec Zersenay Tadese.

Ten v závěrečném spurtu porazil svého krajana Amanuela Mesela. Na stupně vítězů se dostal i třiačtyřicetiletý Keňan John Kipsang. Nejlepším Čechem byl na 18. místě v osobním maximu spokojený Jiří Homoláč.

Traťový rekord padl v kategorii žen. Keňanka Gladys Cheronová uběhla půlmaratón za jednu hodinu, šest minut a 47 vteřin. Za ní skončila o 25 vteřin Degefaová a pro třetí místo si doběhla další zástupkyně Keni Isabela Ochichiová.