Výkony na MČR v atletice ovlivnilo počasí

Nejvýraznější osobností mistrovství České republiky v atletice byl Svatý Petr. Ne že by snad sestoupil z nebes a závodil, ale počasím ovlivnil výkony všech sportovců. Vůbec nerespektoval jejich plány a pokusy v jejich ne úplně tradičních disciplínách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství ČR v atletice, 3. července v Brně. Vítězka běhu na 200 metrů Denisa Rosolová a druhá Kateřina Čechová (vlevo) | Zdroj: ČTK

Vícero atletů se přihlásilo i do jiných závodů a specialistům tam bralo medaile a tituly. Třeba Dálkař Roman Novotný triumfoval i v trojskoku a diskař Jan Marcel ve vrhu koulí. A halová mistryně Evropy v běhu na 400 metrů Denisa Rosolová zvítězila na poloviční trati.

„Už jsem se cítila docela hodně unavená, věděla jsem, že to bude těžký. Taky jsem věděla, že Káča Čechová bude hodně nahecovaná já jsem se ještě padesát metrů před cílem hodně bála.“

Drobné vysvětlení: Kateřina Čechová je sprinterka a byť skončila druhá, v nechutném počasí křepčila po té, co si vylepšila osobní rekord. A Denisa Rosolová byla unavená i ze předchozích startů na stovce a ve štafetě. Další ze skupiny Rychlých holek Zuzana Hejnová, také absolvovala více závodů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mistrovství České republiky v atletice v dešti nebylo zrovna příjemné

„Dohromady čtyři, no. Dva na překážkách a dva na dvoustovce a to bylo opravdu hodně náročný. Já nejsem zvyklá na tolik rychlostí, takže jsem po překážkách byla namožená a bolavá.!

Ovšem ty překážky byly krátké, ne rozeseté na čtyř stech metrech jako obvykle. Mimo jiné to znamená, že Zuzana Hejnová má z víkendu stříbro a bronz, ale ani jeden titul. A netradiční bylo v Brně i počasí. Hlavně nedělních 13°C a téměř neustávající déšť.

„Nejhorší je, se v tom rozcvičovat, člověk jsem před závodem úplně promočený. Byla jsem úplně durch,“ našla zbytky sil k úsměvu Zuzana Hejnová. I ona před startem udělala to, co Denisa Rosolová. A sice, že se napatlala.

„Ano, hřejivkou. Pak tu ještě byla otevřená tělocvična, kde jsme se aspoň mohly protáhnout. To počasí můžeme brát jako přípravu na mistrovství světa, kde si myslím bude hodně pršet.“

Zdali vyjde Denise Rosolové tip na počasí, které bude na mistrovství světa v Koreji, si počkáme do konce srpna.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme