Vytvořili český rekord, ale nejspíš zůstanou bez Ria. Štafeta mužů je nakonec zklamaná

Štafeta českých atletů na 4x400 metrů odjíždí z atletického mistrovství Evropy v Amsterdamu se smíšenými pocity. V rozběhu vylepšila národní rekord, ve finále si pak doběhla pro čtvrté místo, ale nejspíš se nepodívá na olympijské hry v Riu. V boji o medaile Češi totiž nenapodobili svůj sobotní rychlý čas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Maslák | Foto: Filip Jandourek

Zaplněné ochozy historického stadionu hnaly atlety i v úplně poslední disciplíně evropského šampionátu.

Kvarteto Jan Tesař, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm se upínalo k času 3:02,66 sekundy.

To je od soboty nový český rekord a pokud by se k němu ve finále ambiciózní čtveřice přiblížila, mohla spřádat plány na absolutní sportovní vrchol roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čtvrté místo by normálně bylo úspěch, ale chtěli jsme limit, takže jsme spíše zklamaní, hodnotil Pavel Maslák výkon českých reprezentantů ve štafetě na 4x400 metrů

„Tenhle čas nestačí. Běželi jsme pomaleji. Kdybychom běželi stejně, byla by to tutovka. Takhle je to pomalý a nepodařilo se nám to. Čtvrté místo by normálně bylo úspěch, ale chtěli jsme limit, takže jsme spíše zklamaní,“ mrzelo Masláka, stříbrného medailistu z individuální čtvrtky v Amsterdamu, že byl jeho tým ve finále o víc než sekundu pomalejší než v rozběhu.

I když konečné rozhodnutí o neúčasti v Riu potvrdí až Mezinárodní atletická federace, dvojnásobný halový mistr světa má jasno.

„Poslední den, takže už není možnost,“ nevidí žádnou šanci štafety Maslák. Podobně mluvil těsně po finále i finišmen Šorm, který v poslední rovince hypnotizoval časomíru.

„Sledoval jsem ji, dá se říct, už šedesát metrů před cílem. Nevyšlo to, co na to víc říct. Čtvrté místo je úspěch, ale chtěli jsme běžet dva rychlé časy, což se nám nepovedlo a nejedeme na olympiádu. To zamrzí,“ smutnil Šorm.

Kdo se ale nakonec pravděpodobně bude radovat z překvapivé účasti v Riu, je dvacetiletý mílařský objev sezony Filip Sasínek. I když těsně nesplnil stanovený limit, časem se nejspíš na olympijské hry dostane a doplní na patnáctistovce Jakuba Holušu.

Jakub Marek, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme