Vyvrcholil 42. ročník atletického Poháru rozhlasu

Tradice lítých bojů na atletickém Poháru rozhlasu měla dnes svůj 42. vrchol. Přesně tolik ročníků už má tato ve školách populární soutěž za sebou. Kdybychom sečetli dnešní finálová umístění, pak se - opět téměř tradičně - mohou nejvíce radovat žáci a žákyně ZŠ Englišova v Opavě. Pořadatelům ale záhy začne další boj. A sice o uspořádání dalšího ročníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dráha | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Slečny na trati utíkaly rychleji než před nechtěnými nápadníky, to hlavní byla atletika, boj o časy, tím pádem o body a umístění družstva. Skutečně nešlo o přátelské soupeření, ale skutečný vrchol jednoho ročníku tradiční a prestižní soutěže. Tím, že se finále poprvé konalo v Olomouci a ne v třeba v Houšťce, s radostí poznali zase jiní žáci, co to je dvoudenní cesta za atletikou.

To potvrdil i Petr Hlaváček, učitel ze základní školy Liberecká v Jablonci nad Nisou: „Můžu říct, že se těšili, že jsme museli jet o den dřív a přespali jsme na kolejích. Takže to měli chvilku jako výlet a dneska jako ostrý sport," říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyvrcholil 42. ročník atletického Poháru rozhlasu

A hned také dodává, co pro školy Pohár rozhlasu znamená: „Je to tradiční soutěž, kde můžeme porovnávat výkony mnoho let zpátky, takže víme, jak na tom kde v jakém kraji jsme. Atletika je totiž na školách jedním ze sportů číslo jedna."

A to nejen těch ryze sportovních školách. I proto se do ní letos zapojily opět všechny okresy. Podle výsledků z krajských finále pak postoupilo celkem 33 nejlepších týmů ve všech kategoriích do finále.

Problém s financováním

Přes drobnou změnu formátu - nerozlišuje se už mezi školami vesnickými, městskými a sportovními - si v Olomouci zazávodili zástupci všech těchto typů. Ostatně, logistika, ta už pořadatelům dlouho nedělá problémy.

Dokládá to také Iveta Rudová, která má soutěž na starosti na Českém atletickém svazu: „Postupy z nižších kol fungují, už je to soutěž zavedená. Proběhl už 42. ročník. Takže problémem byly spíš jen finance," říká.

Je ale škoda, že když už se aspoň některé děti samy chtějí hýbat, shánějí se peníze obtížně, i když se všichni zainteresovaní, včetně sponzorů, snaží. Ale to, že by se za rok neuskutečnil 43. ročník Poháru rozhlasu si v Olomouci snad nikdo nepřipouštěl. Byť začne asi až právě zase po zimě a ne hned na začátku školního roku.

Možná někde ta kola proběhnou už na podzim, ale jen výjimečně. Spíš to bude záležitost roku 2011," upřesňuje Iveta Rudová.

Tomáš Kohout, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme