Z Číny rovnou do Curychu. Hejnová i Špotáková budou hájit vedení v Diamantové lize

Nejlepší světoví atleti se rychle přesunuli ze šampionátu v Pekingu do Evropy. Dnes večer totiž Curych hostí tradiční mítink, který je zároveň prvním finále prestižní Diamantové ligy. A o celkové vítězství budou ve Švýcarsku bojovat i Češky Zuzana Hejnová a Barbora Špotáková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzaně Hejnové nedělaly potíže během rozběhu soupeřky ani překážky

Zuzaně Hejnové nedělaly potíže během rozběhu soupeřky ani překážky | Zdroj: Reuters

„Pokusím se nějak vzpamatovat, půjde o hodně. Ráda bych ještě chvíli vydržela a budu slavit, až letos všechno ukončím,“ odmítala těsně po zisku světového titulu v Číně Zuzana Hejnová myšlenky na oslavy s vědomím blížícího se prestižního závodu ve Švýcarsku.

„Bude se rozhodovat mezi mnou a Kaliese Spencer, takže to bude velký souboj,“ moc dobře ví o vyrovnaném pořadí Diamantové ligy česká světová šampionka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zuzana Hejnová a Barbora Špotáková chtějí v Curychu uhájit vedení v Diamantové lize, obě ale do Švýcarska přiletěly s rozdílnou náladou

Nikdo jiný kromě dvojice Hejnová, Spencerová už sice ženskou čtvrtku s překážkami ovládnout nemůže, ale Jamajčanka ztrácí na Češku jen dva body a tak je jasné, že vítězka slavného mítinku na Weltklasse se bude radovat i z celkového prvenství.

„Já jsem zvědavá, jak budou ostatní holky namotivované, jestli je to trošku nakopne. Já se budu snažit to potvrdit,“ slibuje překážkářka.

Rozhodovat bude hlavně to, jak se závodnice vyrovnají s přesunem do Evropy. Na rozdíl od Zuzany Hejnové, která se cestou z Pekingu zastavila na noc v Praze, oštěpařka Barbora Špotáková letěla rovnou do Curychu, kde by si ráda zlepšila náladu po 9. místě ze šampionátu v Číně.

 

Dnes budete mít opět možnost vidět české atlety v akci, tentokráte ve finále Diamantové ligy v Curychu!Nejprve se př...

Posted by Česká atletika on 3. září 2015

„Doufám, že naberu trošku síly a optimismu. Rozhodně budu chtít bojovat a udělat si hezkou tečku za sezonou,“ dodává světová rekordmanka, která stejně jako Zuzana Hejnová vede před finále Diamantové ligy celkové pořadí své disciplíny.

Soutěž oštěpařek otevře v Curychu hlavní program ve 20 hodin, 5 minut poté odstartuje do svého běhu Zuzana Hejnová a na Letzigrundu se dnes představí ještě další dva Češi: Sedmý výškař z Pekingu Jaroslav Bába a patnáctistovkař Jakub Holuša.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme