Zlatou tretru poběží Holuša i Maslák. Špotákovou možná čeká 'souboj maminek'

Už za dva měsíce projde rekonstruovaný Městský stadion v Ostravě velkou zatěžkávací zkouškou. 26. května se na něm uskuteční 54. ročník Zlaté tretry. Ten by podle organizátorů mělo vidět vyprodané hlediště, tedy 15 tisíc diváků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková závod Diamantové ligy v Birminhamu nevyhrála | Zdroj: Reuters

Na startovních listinách ostravské Zlaté tretry nebudou chybět ani dva hrdinové nedávného HME a odchovanci regionální atletiky Pavel Maslák s Jakubem Holušou. V Ostravě představí poprvé jako haloví mistři Evropy a navíc na speciálních tratích. Maslák poběží třístovku a Holuša kilometr.

„Měl jsem zájem běžet míli, ale museli jsme to změnit, protože program je náročný a nejsem robot. Domluvili jsme se, že poběžím kilometr a pokusím se o český rekord. Myslím, že mi tahle trať sedí a doufám, že předvedu nějaký pěkný výkon,“ věří Jakub Holuša, který bude na mítinku startovat poosmé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Další hvězdy potvrdil manažer Zlaté tretry Alfons Juck reportérovi ČRo Radimu Sajbotovi

Speciální trať si vybrala i jedna z největších hvězd světové atletiky, světový rekordman na půlce, Keňan David Rudisha.

„Říkal nám: ‚Chci už konečně přijet. Několik let jsem vám to sliboval, ale vždy mi do toho něco přišlo.‘ Teď k nám přijede jako velká celebrita. Zeptal se: ‚Chtěl bych běžet 600 metrů, můžete to udělat?‘ Amy, protože nejsme vázaní pravidly Diamantové ligy, můžeme,“ říká manažer Alfons Juck.

„Šli jsme do rizika, že máme 3 netradiční disciplíny. Vím, že se mohou objevit i kritické hlasy, že to děláme na překonávání rekordů, ale v tomto termínu to zapadlo i do koncepce jednotlivých atletů,“ vysvětluje manažer mítinku.

 

Juck navíc s hrdostí oznámil, že se do Ostravy vrací po dvouleté pauze i světová rekordmanka v hodu oštěpem a dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková. Ta by se navíc mohla v sektoru představit v unikátním závodě:

„Barbora Špotáková je světová rekordmanka, takových ČR moc nemá. Zkusíme připravit oštěp žen jako souboj maminek s Christinou Obergföllovou i Marijou Abakumovovou. Věřím, že se nám to podaří. Mohl by to být jeden z vrcholů,“ těší se Alfons Juck.

Organizační tým Zlaté tretry je v kontaktu také s týmem Usaina Bolta.

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme