Zuzana Hejnová umí být najednou pianistou, elegantní dámou i českou atletkou roku

Překážkářka Zuzana Hejnová vyhrála českou anketu Atlet roku 2013 a navázala tak na šestiletou vládu Barbory Špotákové. Předtím zase pět let dominoval Roman Šebrle. Ale jestli Zuzanu Hejnovou něco za celý večer opravdu nestresovalo, pak to, že by snad měla triumf za rok obhájit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová je atletickou královnou pro rok 2013 | Zdroj: ČTK

"Když se mi bude dařit, budu zdravá a dobře potrénuju, tak bych obhájit mohla, je to ale hodně daleko. Já si teď užívám to, že jsem mohla vyhrát aspoň jednou," spíše si triumf užívala Zuzana Hejnová.

Při samotném vyhlašování ankety se na pódiu objevila několikrát. Třeba za elektrickými klávesami. Je to hold šikovné děvče, nejen nad překážkami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ženy prý obvykle zvládají více věcí najednou. Zuzana Hejnová je jasným příkladem

V přípravě liberecká rodačka už zase dostávala od trenéra zabrat. A Dalibor Kupka prý byl neoblomný a neslevoval ani z dvoukilometrových běhů.

"Jeho nejlepším argumentem bylo, že těch sedm a půl minuty, co poběžím, v mém životě přece nic není. Na to jde říct jen ok," nedělá si těžkou hlavu atletická královna letošního roku.

Mimo trénink (jak na klávesy, tak hlavně ten atletický) ještě musí Zuzana Hejnová najít čas na účast na slavnostních večerech různých anket. Rozšíření šatníku kvůli nim ale nebylo díky kamarádce a obchodnímu domu tak náročné.

"Kamarádka mě vzala do obchodu, kde jsem jen stála v kabince a ona mi nosila mi jedny šaty za druhými. Trvalo to tak dvě hodiny," vysvětluje.

Program posledních týdnů má Zuzana Hejnová nabitý, a když se těšila na nedělní volno: „Snad budu mít volný den. V deset ale musím být vlastně v rádiu,“ připomněla, že v deset hodin bude hostem Radiožurnálu.

Pusťte si nedělní hodinové, živé interview s Atletkou roku, Zuzanou Hejnovou.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme