Zuzana Hejnová zaběhla nejrychlejší čtvrtku překážek sezóny

Zuzana Hejnová vyhrála závod na 400 metrů překážek na mítinku Diamantové ligy v Šanghaji. Česká atletka předvedla nejlepší výkon roku, v cíli byla za 53 celých a 79 setin sekundy. Pozici na stupních vítězů vybojoval také oštěpař Vítězslav Veselý, dále než on hodil pouze Fin Tero Pitkämäki. Dříve než v cíli skončil čtvrtkař Pavel Maslák, který ulil start a byl diskvalifikován.

Zuzana Hejnová v cíli běhu na 400 metrů překážek

Zuzana Hejnová v cíli běhu na 400 metrů překážek | Zdroj: ČTK

Hejnová byla většinu závodu v pomyslném vedení, které v cílové rovince proti Rumunce Angeey Morosanuové udržela, byť pouze o 6 setin sekundy. „Vzhledem k tomu, že byla až v 9. dráze, tak jsem ji neměla moc dobře na očích,“ vysvětlovala Hejnová.

00:00 / 00:00

Se Zuzanou Hejnovou mluvil Štěpán Pokorný

„Všimla jsem si jí až v konci, kde už mi docházely síly, ale jsem ráda, že jsem to vedení uhájila. Už závody v úvodu sezóny nasvědčovaly, že bych mohla tak dobře běžet. Samozřejmě jsem nevěděla, co se mnou udělá časový posun, ale jsem ráda, že to takhle dopadlo,“ libovala si.

Za neúčasti Nora Thorkildsena měl Vítězslav Veselý o něco snazší pozici, přesto ho o téměř metr přehodil jiný Seveřan, Fin Pitkämäki.

Nepříjemná situace nastala při výborně obsazeném běhu na 400 metrů. Podle vyjádření Masláka některý z diváků vytvořil zvuk znějící jako startovní výstřel, který zapříčinil jeho vyloučení stejně jako diskvalifikaci Brita Williamse, který na to také zareagoval.

Nedařilo se Jaroslavu Bábovi, který za 220 centimetrů skončil devátý, Jakub Holuba byl v běhu na 1500 metrů jedenáctý.

Martin Charvát, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít