‚Ať žije Poustka!‘ vítali slávisté Strakova nástupce. Ten se na funkci necítí

Fotbalistům Slavie pomohl k dobrému výkonu v ligovém utkání proti Jablonci kouč František Straka. Teď si asi říkáte, že tady něco nehraje, když Straka už o tři dny dříve odstoupil z funkce. Jenže v tom to právě vězí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 20. kola Gambrinus ligy Slavia Praha - FK Baumit Jablonec, fanoušci | Zdroj: ČTK

František Straka udělal za necelý půlrok ve funkci trenéra Slavie řadu rozhodnutí. Tím nejprospěšnějším ale bylo to poslední. Ukázal to první zápas červeno-bílých po jeho odchodu, i když na výsledku se to až tak neprojevilo.

Remíza 0:0 s Jabloncem ve 20. kole Gambrinus ligy se ale v Edenu narodila po uvolněném a šťavnatém výkonu slávistů na hřišti a v ryze pozitivní atmosféře, kterou vytvořili ti v hledišti.

Červeno-bílá síla na tribunách po dlouhých pěti měsících zase působila výhradně ve prospěch červeno-bílých fotbalistů na trávníku. A ti si toho pochopitelně všímali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušci fotbalové Slavie oslavovali odchod trenéra Františka Straky. Jeho nástupce Martin Poustka se ale na koučování velkého tradičního klubu zatím necítí

„Samozřejmě, že to bylo cítit. Byl to pro nás důležitý zápas, o to víc si ceníme, že fanoušků přišlo víc a hnali nás dopředu. To jsme potřebovali. Cením si i trenéra Straky, že kvůli nám takhle rezignoval, aby se nám hrálo lépe a byli jsme na tom dobře po psychické stránce. Toho si hrozně ceníme,“ rozdával poklony útočník Slavie Jan Blažek.

Ke štěstí mu chybělo jenom to, aby jeho tým proměnil jednu z mnoha šancí, které si vytvořil. Ovšem zmíněná Strakova rezignace nebyla tak nezištná, jak by se mohlo z Blažkových slov zdát.

„Svoji roli tam určitě hrál aspekt blížícího se derby. Byli jsme informováni, že byly zachyceny určité informace ve smyslu jakéhosi útoku, respektive pochodu směrem na místo, kde bydlí, a určité eventuality směrem na jeho rodinu a majetek,“ tlumočí Strakova slova jeho asistent ve Slavii a momentálně už do vody hozený čtvrtý nejmladší hlavní kouč v dějinách skoro 120 let starého klubu Martin Poustka.

Tomu teď nezbývá než plavat. Nadšení mu k tomu nechybí, ale přece jen by se ještě nějakou dobu v trenérských vodách rád pohyboval po boku zkušenějšího plavce.

„Na to, stát se trenérem tak velkého tradičního klubu, jak já ho vnímám, se úplně upřímně ještě necítím, a byl bych rád, kdyby bylo možné se vedle někoho zdatného ještě nějaký pátek učit. A někdy v budoucnosti se té roli trenéra ve Slavii ujmout,“ naznačuje Poustka, jak málo počítá s možností, že by v roli hlavního trenéra dokončil sezónu.

A tak si aspoň užil děkovačku po zápase, kdy slávistický kotel skandoval jeho jméno. A bral si to osobně, i když v případě nástupce Františka Straky by asi fanoušci Slavie vyvolávali kohokoli.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme