Čeští fotbalisté nechtějí vyhrát skupinu na MS 20

Skončit druzí ve skupině. Takové je přání české reprezentace před utkáním s Kostarikou na MS 20.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fanoušci na MS 20 | Foto: Jan Kaliba

Čeští fotbalisté do dvaceti let se dnes přesunuli do Alexandrie a doufají, že tu vydrží i po posledním zápase skupiny „E" proti Kostarice. Znamenalo by to, že skončili druzí a nastoupí proti vítězi slabší skupiny „F" a nikoli proti Ghaně nebo Uruguayi. Přejí si to vesměs i obyvatelé Port Saídu, kteří chtějí, aby v jejich městě odehrála své osmifinále coby vítěz skupiny „E" Brazílie a nikoli české mužstvo. To včera právě proti „Kanárkům" v nepříliš pohledném zápase ubránilo remízu 0:0. Některým fanouškům na stadionu se to ale líbilo.

Fandili nejen Češi

Asi třicítka postav v českých dresech nebo aspoň s vlajkou na tváři dává všanc svoje hlasivky, aby podpořila české fotbalisty v zápase proti Brazílii. "Nejsme tady speciálně kvůli Mistrovství světa. Tohle je v zásadě osazenstvo ambasády v Káhiře. Přijeli jsme podpořit náš tým, protože dnes to určitš budou potřebovat." říká Jiří Král, jeden z mužů v českém stejnokroji. Jeho skupině podává pomocnou ruku také hrstka místních, kteří kromě egyptských drží také české vlajky a slovem „čik" čas od času arabsky podpoří český tým.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté nechtějí vyhrát skupinu na MS 20

"Oni jsou nadšení. Jejich tým včera prohrál, tak si to chtějí vykompenzovat a doufají, že naši vyhrají. toho je třeba využít." dodává Jiří Král. Využít se to nakonec podařilo, Češi ubránili proti Brazílii remízu, která oběma celkům stačila k postupu do osmifinále.

To ale bylo většině ze sedmnácti tisíc diváků, kteří přišli vesměs na útočné představení Brazilců, upřímně jedno. Český tým je naštval svou defenzivní taktikou a brazilský tím, že nedokázal vymyslet účinnou protizbraň. A tak největší ohlas měl poločasový průnik neakreditovaného psa na hrací plochu, kterou nejprve pohnojil, pak na ni ulehl a nakonec po ní dlouho zdárně unikal sprintujícím dobrovolníkům.

Taktika pro další boje

Česká reprezentace už z Port Saídu unikla do čtyři hodiny jízdy po středomořském pobřeží vzdálené Alexandrie, kde v sobotu nastoupí proti Kostarice. Bude to zápas, před kterým se bude hodně taktizovat. Češi totiž nechtějí skončit ani třetí, ani skupinu vyhrát.

"Teď se akorát rozhodne, v zápase s Kostarikou, z jakého místa postupíme. My by jsme samozřejmě chtěli z toho druhého, protože pak by tam pro nás byl lepší los." kalkuluje kapitán české reprezentace Ondřej Mazuch.

Vítěz a s velkou pravděpodobností i třetí ze skupiny „E" totiž narazí na první dva týmy ze skupiny „D", což budou vynikající Ghaňané a neméně dobří Uruguayci. Češi by proto radši vítěze skupiny „F", což by jim zajistilo klid s možností zůstat na osmifinále v Alexandrii a coby soupeře jednoho z trojice Spojené arabské emiráty, Maďarsko a Honduras.

Kalkulace

Ke druhému místu vede při předpokládané výhře Brazilců nad Austrálií remíza s Kostarikou nebo výhra nikoli debaklového charakteru. Kouč Jakub Dovalil určitě udělá znovu změny v sestavě, protože chce rozložit zátěž na co nejvíce hráčů, a také proto, aby neriskoval, že někteří hráči dostanou druhou žlutou kartu a tím i zákaz nastoupit v osmifinále. Možná to bude zahrnovat i šetření kapitána Ondřeje Mazucha.

"Uvidíme jak bude vypadat zdravotní stav, jak se budou hráči cítit a podle toho se rozhodneme."
nechává si ještě čas na rozmyšlenou Jakub Dovalil. Zápas s Kostarikou sehraje Česká reprezentace 3.10. ve 21:30.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme